218 مین روز حملات رژیم صهیونیستی به غزه و کرانه باختری

اجساد شهدا این حملات به بیمارستان شهدای الاقصی در شهر دیرالبلح غزه انتقال داده شد.

حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه و کرانه باختری در حالی امروز (شنبه) وارد دویست و هیجدهمین روز خود شده است که این رژیم در تازه ترین حملات جنایتکارانه خود طی شب گذشته و بامداد امروز 20 فلسطینی را به شهادت رساند.

بنابر این گزارش، در حملات شب گذشته و بامداد امروز (شنبه) جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطق مرکزی باریکه غزه 20 فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

بنابر گزارش رسانه های فلسطینی،‌ تعدادی از شهدا حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به مرکز باریکه غزه زن و کودک هستند.

اجساد شهدا این حملات به بیمارستان شهدای الاقصی در شهر دیرالبلح غزه انتقال داده شد.

در همین حال در نشست اضطراری روز جمعه مجمع عمومی سازمان ملل درباره بحران غزه و فلسطین، اعضای این نهاد بین المللی به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رای مثبت دادند.

بنابر این گزارش،‌قطعنامه کشورهای گروه عربی درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل روز جمعه به وقت محلی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۴۳ رای مثبت تصویب شد که به فلسطین حقوق و امتیازات ویژه ای می دهد و از شورای امنیت می خواهد درخواست فلسطین را برای تبدیل شدن به یکصدو نود و چهارمین عضو سازمان ملل بطور مطلوب بازنگری کند.

فلسطین در حال حاضر ناظر غیرعضو است، اما اکنون سال‌هاست که برای عضویت کامل در این نهاد بین المللی تلاش می‌کند این تلاش ماه گذشته توسط آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل وتو شد.

با این وجود، مجمع عمومی سازمان ملل در نشست اضطراری خود به بررسی پیش‌نویس این قطعنامه پرداخت که به فلسطین عضویت کامل در آن را نمی‌دهد، اما به فلسطین حقوق و امتیازات بیشتری مانند پیوستن به سازمان‌ها و نهادهای مختلف سازمان ملل که فلسطین هم اکنون قادر به انجام آن نیست، می دهد.

همزمان با بررسی قطعنامه گروه کشورهای عربی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، گیلعاد اردان سفیر و نماینده رژیم اسرائیل در سازمان ملل متحد در اقدامی توهین آمیز منشور ملل متحد را در مقابل دیدگاه همگان در دستگاه خردکن انداخت.

نظرات بسته شده است.