گردش‌گران خارجی در سفر به شمال به سمنگان و بلخ رفتند

این گردش‌گران می‌گویند که افغانستان از لحاظ فرهنگی و پیشینه تمدنی یک کشور پرجاذبه است و مهمان‌نوازی در این کشور هم شهرت خاص دارد.

گروهی از گردش‌گران خارجی که شمار شان به ده نفر می‌رسد، پس از سفر به ولایت‌های کابل، هرات، بامیان و سمنگان اکنون به شهر مزارشریف رفته‌‌اند.

این گردش‌گران می‌گویند که افغانستان از لحاظ فرهنگی و پیشینه تمدنی یک کشور پرجاذبه است و مهمان‌نوازی در این کشور هم شهرت خاص دارد.

آنان از امریکا، استرالیا، جاپان، پولند، ال سلوادور، بریتانیا، ویتنام و آلمان هستند.

متی دییاس گردش‌گر از انگلستان گفت: «ما برای دیدن افغانستان ۱۰ روز پلان داشتیم و از کابل شروع کردیم بعد هرات، بامیان، سمنگان را دیدیم و فعلن هم در شهر مزارشریف هستیم. مردم بسیار عالی و همه در این‌جا مهمان‌نواز هستند، از همه مهم‌تر غذاهای افغانی واقعن لذید و خوش‌مزه است.»

جایش مینجیوار یکی دیگر از گردش‌گران گفت: «من خیلی مشتاق بودم که افغانستان را از نزدیک ببینم تا با فرهنگ، مردم و زیبایی‌های افغانستان آشنا شوم و بلاخره ام‌روز به افغانستان آمدیم، واقعن این کشور یک جای زیبا است، مردم بسیار عالی دارد و ناگفته نماند که طبیعت خیلی زیبا و تاریخ بسیار غنی دارد.»

در همین حال ذبیح‌الله نورانی رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ می‌گوید که افغانستان در شرایط کنونی بستر خوبی برای گردش‌گری است.

آقای نورانی گفت: «فعلاً در افغانستان امنیت حاکم است و تمامی ولایت‌ها از امنیت خوبی برخوردار است که می‌شود با خیال راحت از ولایت‌ها و ولسوالی‌ها دیدن کرد. اطمینان همه حاصل است و گردش‌گران به افغانستان می‌آیند و از مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردش‌گری کشور با آرامش دیدن می‌کنند.»

افغانستان با داشتن مکان‌های گردش‌گری زیاد و تاریخی، همه‌ساله پای گردش‌گران زیادی را به‌سوی خود می‌کشاند. در ماه های پسین نیز صدها گردش‌گر از کشورهای گوناگون جهان به افغانستان آمده‌اند.

نظرات بسته شده است.