گربز مشمول فهرست بازیکنان کریکت افغانستان برای تست در برابر ایرلند شد

رحمان الله گربز به تیم اضافه شده است و احتمال دارد برای اولین بار در تست بازی کند. علاوه بر این، خلیل گربز، توپ انداز نوع اسپین (چرخشی) نیز مشمول تیم شده است.

بورد کریکت افغانستان دوشنبه فهرست بازیکنان کشور را برای مسابقه تست در برابر ایرلند اعلام کرد. قرار است این مسابقه چهارشنبه هفته جاری در شهر ابوظبی امارات متحده عربی آغاز شود.

رحمان الله گربز به تیم اضافه شده است و احتمال دارد برای اولین بار در تست بازی کند. علاوه بر این، خلیل گربز، توپ انداز نوع اسپین (چرخشی) نیز مشمول تیم شده است.

در فهرست بازیکنان، ابراهیم عبدالرحیم زی، توپ انداز سریع نیز مشمول شده است. یمین احمد زی و سلیم صافی که در تست اخیر در برابر سریلانکا حضور داشتند، به‌دلیل مصدومیت کنار گذاشته شده اند.

نصیب خان، رییس اجرایی بورد کریکت افغانستان بیان کرده که در ۱۵ سال گذشته افغانستان سابقه خوبی دربرابر ایرلند داشته است.

او گفته است: «ما سابقه بازی بسیار خوبی با ایرلند داریم، هر دو کشور کریکت زیادی در مقابل یکدیگر بازی کرده‌اند و به طور همزمان عضویت کامل شورای بین المللی کریکت را دریافت کرده‌اند. این دومین تست ما در مقابل آنها خواهد بود و ما مشتاقانه منتظر یک مسابقه تست هیجان انگیز بین دو تیم استیم.»

وی افزوده است: «ما همچنین در اواخر سال مقابل بنگه‌دیش، نیوزیلند (برای اولین بار) و زیمباوی تست بازی خواهیم کرد، بنابرین مشتاقانه منتظر ساختن یک ترکیب قدرتمند برای مسابقات تست پیش رو استیم.»

ترکیب تیم افغانستان برای بازی تست در برابر ایرلند: حشمت الله شهیدی  (کپیتان)، رحمت شاه، اکرام علی خیل، رحمان الله گربز، ابراهیم زدران، نور علی زدران، عبدالمالک، بهیر شاه، ناصر جمال، کریم جنت، خلیل گربز، ظاهر خان، ضیاء الرحمن اکبر، نجات مسعود، ابراهیم عبدالرحیم زی و نوید زدران.

این نهمین بازی تست افغانستان خواهد بود. افغانستان پیش از این در سه مسابقه تست در برابر ایرلند (۲۰۱۹) بنگله‌دیش (۲۰۱۹) و زیمبابوی (۲۰۲۱) برنده شده است.

نظرات بسته شده است.