گرامیداشت سالروز بعثت نبی مکرم اسلام(ص)در بلخ

از ۲۷ رجب؛ سالروز بعثت نبی مکرم اسلام(ص) و چهل‌ و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کتاب خانه عمومی فردوسی در شهر مزارشریف تحت نام (رسول مهربانی) گرامی داشته شد.

از ۲۷ رجب؛ سالروز بعثت نبی مکرم اسلام(ص) و چهل‌ و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کتاب خانه عمومی فردوسی در شهر مزارشریف تحت نام (رسول مهربانی) گرامی داشته شد.

مزارشریف: سید سکندر حسینی بامداد، مسوول کتابخانه فردوسی شهر مزارشریف و برگزار کننده دومین همایش «رسول مهربانی» به مناسبت سالروز بعثت پیامبر (ص) در این شهر گفت: «نخسیتن صحبت ملک وحی خداوند متعال با حضرت محمد(ص)، پیام آور پروردگار در مورد خواندن و قلم بود و این بیانگر تشویق دین اسلام به علم، دانستن و آگاهی می باشد».

حسینی بامداد در بخش دوم سخنانش گفت، چهل و پنج سال از عمر و دوام شایسته انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی می گذرد و هر روزه بر تنومندی و پرباری این انقلاب افزوده می شود، چون برگرفته شده از سیره پیامبر اسلام(ص) می باشد.

از سویی هم، انجنیر محراب الدین جویا، سرپرست کانون علمی و فرهنگی شهيد استاد عبدالقادر توانا و عضو شورای اخوت اسلامی افغانستان در بلخ گفت: راد مرد تاریخ، امام خمینی با پیروی از پیامبر اسلام(ص) انقلاب اسلامی را آغاز و به پیروزی رساند، که دشمنان سالهاست تلاش می کنند تا این انقلاب را تضعیف نمایند، اما ناکام شدند و هستند.

وی به اخلاق نیکو، سیاست انسان ساز و رفتار عالی اجتماعی حضرت محمد(ص) اشاره نمود و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم از خلق عظیم پیامبر(ص) یاد می کند و اخلاق، شایسته بهترین بستر برای فعالیت بیدارگرایانه و آگاهی دهی مردم محسوب می شود.

آقای جویا صحابه  را تربیت شده های پیامبر(ص) خواند و اظهارداشت که حضرت محمد(ص) برای پیروانش خوبی و اخلاق نیک را آموزش داده است.

این آگاه مسایل دینی در مورد جنایت بی رحمانه رژیم کودک کش اسراییل علیه مردم مظلوم فلسطین سخن زد و گفت، امت اسلامی به خصوص حاکمان کشوری های عربی خواب هستند و از ظلم رژیم غاصب اسراییل در غزه چشم بستند و سکوت کردند و اغلب رهبران حکومت های اسلامی نالایق می باشند.

وی اذعان نمود که بحران های جاری در ممالک اسلامی ناشی از دوری از سیره پیامبر اسلام(ص) می باشد.

حضرت محمد(ص) بشر را از گمراهی به سوی رستگاری سوق داد

در همین حال، حمید رضا احمدی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف به عنوان یکی از سخنرانان این همایش گفت: پیامبر(ص) مبعوث شد تا اخلاق را برای بشر تکمیل کند و همواره با فساد و پلیدی مبارزه کرد، همچنین دعا می کنم امت اسلامی به بیداری و آگاهی برسند تا علیه ظلم و استکبار پیروز شوند.

وی افزود: آغاز و تداوم انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی یک فال نیک برای مسلمانان و بشریت بود و هست.

حجت الاسلام والمسلمین حسین علی بیانی، رییس شورای علمای شیعه ولایت بلخ یکی دیگر از سخنرانان این همایش اظهارداشت: فرا رسیدن دو انقلاب یعنی بعثت پیامبر(ص) و پیروزی امام خمینی را برای عموم مسلمانان تبریک عرض می کنم و باید بدانیم که اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی دو مفهوم با دو معنا می باشد.

وی در مورد فضایل شخصیت حضرت محمد(ص) و اعمال شب و روز بعثت سخن زد و گفت پیامبر(ص) اندیشه والا و بشریت ساز داشت، از همین رو انسان را از گمراهی و ذلالت به سوی نور و رستگاری سوق داد.

گفتنی است که در این همایش صالح محمد خلیق، مسوول انجمن نویسندگان ولایت بلخ و محمد ذاکر ذاکر، نعت و مثنوی خوان مشهور کشور به شعر سرایی و منقبت خوانی پرداختند.

نظرات بسته شده است.