کشته شدن ۹۰ نفر در آمریکا بر اثر طوفان و سرما

سرویس بین‌الملل: دست‌کم ۲۵ نفر در تنسی و ۱۶ نفر نیز در ایالت اورگان به دلیل طوفان‌های شدید جان باختند و این دو ایالت همچنان در وضعیت اضطراری قرار دارد.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، پس از آنکه این کشور در هفته گذشته از سوی طوفان‌های سخت زمستانی محاصره شد، نزدیک به ۹۰ نفر تاکنون در اثر شدت سرما جان خود را از دست داده‌اند.

سرویس بین‌الملل: دست‌کم ۲۵ نفر در تنسی و ۱۶ نفر نیز در ایالت اورگان به دلیل طوفان‌های شدید جان باختند و این دو ایالت همچنان در وضعیت اضطراری قرار دارد.

طبق گزارش‌ها ده‌ها هزار نفر نیز در سراسر آمریکا بدون برق هستند. پیش‌بینی می‌شود شرایط یخبندان تا اواسط هفته ادامه داشته باشد.

طبق آماری که شبکه رسانه‌ای سی‌بی‌اس منتشر کرده است در مجموع ۸۹ مورد مرگ و میر ناشی از آب و هوا در سراسر این کشور ثبت شده است.

در حالی که بیشترین قربانیان در تنسی و اورگان بوده‌اند، جان باختگان دیگری در ایلینوی، پنسیلوانیا، می‌سی‌سی‌پی، واشنگتن، کنتاکی، ویسکانسین، نیویورک، نیوجرسی و نقاط دیگر نیز گزارش شده است.

سه نفر در پورتلند اورگان روز چهارشنبه گذشته در حالیکه سوار وسیله نقلیه بودند با سقوط تیر برق دچار برق گرفتگی شدند و جان باختند. نوزادی که در خودرو بود جان سالم به در برد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، پنج نفر که اکثر آن‌ها گمان می‌رود بی‌خانمان باشند در طی چهار روز در سیاتل جان باختند.

شرایط آب و هوایی در می‌سی‌سی‌پی به گونه‌ای است که کالج‌ها و دانشگاه‌های این ایالت بازگشت دانشجویان از تعطیلات زمستانی را به‌دلیل این شرایط به تعویق انداختند.

در حالیکه خاموشی‌ها در بیشتر مناطقی که به دلیل آب و هوای زمستانی ایجاد شده بود برطرف شده است اما همچنان ده‌ها هزار نفر در سراسر این کشور بدون برق هستند.

یخبندان و وزش باد سرد حداقل تا ابتدای هفته آینده ادامه خواهد داشت. پس از آن انتظار می‌رود با آب شدن برف‌ها و بارش باران، سیل در بخش‌هایی از غرب و شمال شرق ایالات متحده ایجاد شود.

نظرات بسته شده است.