کرملین: روسیه به گفتگو با امارت اسلامی برای حل مسایل مبرم ادامه می‌دهد

روسیه به گفتگو با امارت اسلامی برای حل مسایل مبرم ادامه می‌دهد.

سخنگوی کرملین می‌گوید که مسکو در حال گفتگو با امارت اسلامی است و موضوعات مهمی برای گفتگو با رهبران کنونی افغانستان دارد.

سخنگوی کرملین می‌گوید که روسیه باید به هر طریقی ممکن باید مسایل مبرم را با همسایه خود، افغانستان حل و فصل کند. دیمیتری پسکوف، می‌افزاید که مسکو در حال گفتگو در این زمینه با امارت اسلامی است و موضوعات مهمی برای گفتگو با رهبران کنونی افغانستان دارد.

آقای پسکوف می‌گوید که:«این کشوری است که در کنار ماست و به هر طریقی که شود، با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم. ما باید مسایل مبرم را حل کنیم که این نیز مستلزم گفتگو است. ما نیز مانند دیگران با امارت اسلامی در تماس هستیم.»

این در حالی است که پیش‌تر وزارت خارجه‌ی روسیه اعلام کرد که در حال کار در مورد حذف نام امارت اسلامی از فهرست سازمان‌های تروریستی‌ است و تصمیم نهایی بر عهده رهبری روسیه است. امارت اسلامی این اقدام روسیه را نیک دانست و برداشته شدن موانع را گزینه خوب در راستای اعتماد سازی و ایجاد همکاری‌های منطقه‌ای می‌پندارد.

سخنگوی کرملین هرچند درمورد مسایل مبرم توضیح بیشتری نداده، اما پیش از این ضمیر کابلوف، نماینده خاص روسیه برای افغانستان تأکید کرده بود که مسکو با کابل در زمینه‌ی مبارزه با تروریزم همکاری منظم دارد.

همزمان با این ضمیر کابلوف گفته است که از امارت اسلامی برای اشتراک در مجمع بین‌المللی کازان در روسیه دعوت شده است. این نشست  قرار است از ۱۴ تا ۱۹ ماه می سال روان میلادی در شهر کازان برگزار شود. اما امارت اسلامی تا کنون در این مورد چیزی نگفته‌است.

نظرات بسته شده است.