کتابخانه عمومی شهر مزارشریف در سال گذشته بیش از 5 هزار مراجعه کننده داشته است

کتابخانه عمومی شهر مزارشریف.

مسئول کتابخانه های ولایت بلخ از مراجعه بیش از 5 هزار نفر طی سال گذشته به کتابخانه عمومی شهر مزارشریف خبر داد و می گوید که «طرح برگزاری مسابقات کتابخوانی و نمایشگاه های کتاب برای ترویج فرهنگ مطالعه در این ولایت در سال جاری روی دست است».

شفیع حیدری، مسوول کتابخانه عمومی شهر مزارشریف و آمر کتابخانه های ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ گفت: در سال گذشته بیش از 5 هزار دانشجو و مطالعه کننده کتاب به کتابخانه عمومی مولانا خسته مراجعه کردند و از خدمات این کتابخانه مستفید شدند.

وی افزود: «حدود 20 هزار جلد کتاب به زبان های فارسی، انگلیسی، پشتو و ازبکی در کتابخانه عمومی شهر مزارشریف وجود دارد و مطالعه کنندگان می توانند به تمام این کتاب ها دسترسی داشته باشند و در یک فضای آرام به خواندن و رو برداشت بپردازند».

حیدری اظهارداشت: مراجعه کنندگان روزانه‌ی کتابخانه عمومی شهر مزارشریف نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده و ما نیز برنامه تشویقی و انگیزه دهی جوانان از قبیل برگزاری مسابقات کتابخوانی را روی دست داریم.

نامبرده گفت: طرح برگزاری نمایشگا های کتاب را در گوشه و کنار ولایت بلخ تطبیق خواهیم کرد و ما در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در میان مردم به خصوص جوانان مصمم هستیم.

در همین حال، مراجعه کنندگان کتابخانه عمومی مولانا خسته در شهر مزارشریف گفتند: کتاب رفیق خوب انسان است و ما از مسوولین می خواهیم در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه بیشتر تلاش نمایند.

گفتنی است کتابخانه عمومی مولانا خسته در مرکز شهر مزارشریف موقعیت دارد، در همین حال گفته می شود به زودی یک کتابخانه بزرگ در صحن روضه شریف (حرم منسوب به حضرت علی علیه السلام) افتتاح خواهد شد.

نظرات بسته شده است.