چهارمین جشنواره رقابتی”شهر الرمضان” روز جمعه ۱۶ حمل ۱۴۰۳با اشتراک نزدیک به۱۰۰۰ تن از دختر و پسر از سوی مرکز قرآنی الفجر در شهر مزارشریف برگزار گردید

انجنیر محراب الدین جویا معاون کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در آغاز این گردهمآیی گفت فلسطین در این زمان، حد فاصل حق و باطل، ستم و عدالت و ظالم و مظلوم است.

خبرگزاری فجر مزارشریف، چهارمین دور مسابقه سيرت النبی (ص) از طرف مرکز قرآنی الفجر کانون علمی و فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به رهبری استاد رابعه «هاشمی» در شهر مزارشریف با حضور جمعی ازجوانان، دانشجویان و متعلمین با حضور اساتید، علماء كرام و حفاظ قرآن كريم برگزار گرديد.

انجنیر محراب الدین جویا معاون کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در آغاز این گردهمآیی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران این جشنواره، برگزاری مسابقات معارف اسلامی را برای آگاهی جوانان در راستای فهم دقیق از ارزش و معارف مهم و ارزنده خواند.

وی در بخشی دیگر از سخان خود به وضعیت هولناک مردم مظلوم فلسطین پرداخت و گفت؛

این خود به زعمای کشور های اسلامی این پیام را می رساند که شما نباید در قضیه فلسطین بی تفاوت باشید.

در ادامه نشست، عبدالصبور توانا استاد پوهنتون بلخ

وی در ادامه سخانش همچنان به مسئله فلسطین پرداخت و گفت امروز از پیکر جهان اسلام خون می چکد؛ مردم مظلوم فلسطین به جای آب با دود و آتش و خون افطار می کنند.

فلسطین در این زمان، حد فاصل حق و باطل، ستم و عدالت و ظالم و مظلوم است.

در ادامه برنامه‌، استاد رابعه هاشمی مسئول مركز‌ قرآنی الفجر هدف این آزمون را بیداری، آشنایی جوانان با سیرت پیامبر اسلام، مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی بيان کرد.

استاد هاشمی در ادامه گفت: نتایج این مسابقه طی همایش باشکوهی اعلان خواهد شد و با تقدیم تحایف و تقدیر نامه از برترین های مسابقه گرامیداشت به عمل می آید.

اشتراک کنندگان دراین مسابقه با ابراز خرسندی گفتند که تنها برای به دست آوردن رتبه و جایزه دراین مسابقه شرکت نکرده‌اند؛ بلکه به هدف آشنایی بیشتر با سیره پیامبر بزرگوار اسلام دراین مسابقه شرکت کرده اند.

آنان می گویند از اینکه معلومات بیشتر و ارزنده ای در باره زندگی و سیره پیامبر اسلام ﷺ به دست آورده اند، خود را برنده این مسابقه می دانند و قبل از اعلان نتایج جایزه و پاداش زحمت شان را به دست آورده اند.

قابل ذکر است که این مسابقه با همکاری وسیع رهبری کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا برگزار و راه اندازی شد.

نظرات بسته شده است.