پیام تبریکی کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به مناسبت فرا رسیدن عید سعید اضحی

پیام تبریکی کانون شهید استاد توانا به مناسبت عید سعید اضحی

پیام تبریکی کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به مناسبت فرا رسیدن عید سعید اضحی
بسم‌الله الرحمن الرحیم
إِنَّ هَٰذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ
هموطنان عزیز ! خواهران و برادران متدّین، وارثین شهدای انقلاب اسلامی افغانستان
السلام علیکم ورحمه الله و برکاته!
حلول عید سعید اضحی، عید بیزاری از شرک و‌کفر و طواغبت را به هموطنان عزیزم و عموم مسلمانان جهان از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض می‌دارم و از خداوند متعال استدعا دارم که این ایام خجسته را در فضای پر از امن و آرامی، با روح مطمئن و قلب سرشار از خوشی، سعادت و خوشبختی سپری نمایید.
عید قربان یادآور ایثار و خود گذری پدر و فرزندی (ابراهیم خلیل و حضرت اسماعیل ذبیح (ع) می‌باشد که شکوه ایمان و اوج اخلاص و بندگی خود را به نمایش گذاشته و الگوی راستین برای همۀ نسل‌ها در همۀ عصرها گردیدند.
ما مسلمانان که افتخار پیروی از سنت ابراهیمی -علیه‌السلام- و شریعت محمدی – صلی‌الله علیه وسلم- را داریم، باید سعی کنیم تا در این عید فرخنده، با ایثار و خود گذری، محبت و آشتی، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به مستمندان و دلجویی از اقارب و خویشاوندان، مسئولیت ایمانی و دینی خود را ادا نموده ایمان واقعی و اخلاص حقیقی خود را به نمایش بگذاریم.
حال حرف این‌جاست که آیا ما هم توانسته‌ایم اسماعیل دل‌مان را قربانی کنیم؟! موضوع این است که خداوند عالم از تمام زوایای دل و قلب انسان خبر دارد و برای آموزش این انسان سرکش، نمونه‌های از مبارزه انسان‌های بزرگ تاریخ، مثل ابراهیم (ع) و یوسف (ع) را برای ما بیان می‌کند.
اگر انسان‌ها میان خواسته های خود و دیگران تعادل برقرار می‌کردند و اتلاف حق دیگران را اتلاف حق خود می‌دانستند وضع بشر این نبود. تمام ناملایمات بشر فقط و فقط به خاطر هواپرستی و شهوت پرستی اوست.
هموطنان عزیز:
امسال عید سعید اضحی زمانی فرا می‌رسد که قلب تپنده‌ی امت اسلامی، بیت المقدس مورد هجمه و بی حرمتی رژیم سفاک صهیونیستی قرار گرفته و غزه بیش از هشت ماه می‌گذرد که در میان خون و آتش می سوزد و‌ مسلمانان نظاره گر کشتار برادران و خواهران شان استند؛ ‌تا اکنون بیش از یکصد و چهل‌هزار انسان مظلوم ‌و بی‌گناه زخمی ‌و شهید شده اند، در غزه مسجدی برای عبادت، شفاخانه‌ای برای مداوای مجروحین و دانشگاهی برای ادامه تحصیل دانشجویان و هیچ زیر بنایی برای استمرار حیات باقی نمانده است.
با دریغ و درد آنچه مسئولیت امت اسلامی در دفاع از قدس شریف بود/است ادا نگردیده بر عکس تعداد از کشور های اسلامی شامل پیمان غیر مستقیم در حمایت از اسرائیل قرار گرفته و از عقب بر مبارزین فلسطینی خنجر زدند.
ایستادگی وصبر، عظمت، غیرت و ابوهت برادران و خواهران مظلوم غزه طی هشت ماه جنگ، امت اسلامی را به یاد سیدنا اسماعیل (ع) می‌آورد.
اگر حجاج تنها در ایام عید سعید اضحی حبوانات را قربانی می کنند، اما مردم مومن و مجاهد غزه بیش از 240 روز است که همه روزه فرزندان شان را به پیشگاه خداوند متعال قربانی داده اند.
مسلما؛ ملت مسلمان فلسطین ابراهیم گونه فرزندان شان را در راه خدا و آزادی قدس شریف قربانی و در این نبرد نابرابر در برابر تمام طواغیت زمان سنگ تمام گذاشتند.
امروز مجاهدان، قدرت‌های اتمی جهان به‌ویژه آمریکایی ها را به زانو در آورده مانند کوه در برابر تمام دسایس و وسایس فرعون‌ها، نمرودها و‌ معتکفین مسجد ضرار ایستاده‌اند.
مبارزان فلسطینی توانستند با خون شهدا بر پیکر نیمه جان فلسطین خون جدید تزریق نموده و روح جدید بدمند.
عامل این همه موفقیت، رهبری سلیم جریان های جهادی دانسته می شود، روزی نیست که یکی از خانواده های رهبران غزه به شهادت نرسد، شهادت فرزندان رهبران حماس به‌خصوص اسماعیل هنیه مصداق بارز این ادعاست.
آری؛ فرزندان رهبران واقعی امت اسلامی به استقبال شهادت می‌شتابند؛ اما فرزندان رهبران مزدور و خائنِ کشورهای اسلامی در کاباره ها غرق معصیت و شهوت اند.
دفاع از قدس به اجماع علمای امت اسلامی در چنین شرایطی یکی از مهم‌ترین تکلیف شرعی آحاد امت اسلامی است.
هموطنان عزیز:
خداوند متعال را سپاسگزاریم که امروز افغانستان از اشغال نظامی نجات یافته است؛ اما هنوز در اشغال اقتصادی، سیاسی و فرهنگی قرار دارد، پس وظیفه و وجیبه آحاد این ملت است تا در جهت رسیدن به استقلال کامل سیاسی و اقتصادی تلاش حکیمانه و قاهرانه انجام بدهند.
زمان آن است که در های بسته را با کلید عقل، منطق و شریعت باز کرد و تمام علل و اسباب جنگ و نفاق را برچید.
بیایید گره های کور استعمار را با دست خود باز کنیم، آغوش پر مهر و محبت را به‌روی یکدیگر باز نموده با تحمل تفاوت های همدیگر و گذشت؛ برتقویت نظام اسلامی که عدالت از شاخصه های اصلی آن است تلاش مخلصانه نماییم و در زیر لوای اسلامِ عزیز مصداق آیه‌ی مبارکه (انماالمؤمنون اخوة) چون برادر و برابر زندگی نموده در آئینه قدم نمای نظام حضور عزتمند خویش را بدون تبعیض ببینیم…
یا الهی مارا به‌ همان فضایلی که تو لازم میبینی و نیاز امروز امت اسلامی است نزدیکتر ومتوصل بگردان…!
بـار الهـا! مـا را بـر دشمنانی كه امروز در هر گوشه و كنار، قصد يورش بر قرآن و اسلام دارند پـيـروز میدان گـردان كـه تو بهترين مولى و يار و ياور مایی (فنعم المولى و نعم النصير).
خداوندا! قلب ما را از هر گونه لجاجت و عناد پاك كن و بنده خالص خود و در مسیر صراط المسقیم هدایت مان کن.
با احترام
عبدالروف توانا
رئیس کانون علمی- فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا

نظرات بسته شده است.