پوتین: حمله به مسکو توسط گروه‌های افراطی انجام شده است

این در حالی‌ست که شمار قربانیان حمله مسلحانه و انفجار پسین در یک سالون کنسرت در روسیه، به ۱۳۹کشته و بیش از ۱۸۰زخمی رسیده است.

ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه می‌گوید که در عقب حمله مسلحانه و انفجار پسین در مسکو، دست اسلام‌گرایان افراطی است.

این در حالی‌ست که شمار قربانیان حمله مسلحانه و انفجار پسین در یک سالون کنسرت در روسیه، به ۱۳۹کشته و بیش از ۱۸۰زخمی رسیده است.

رییس‌جمهور روسیه در این باره گفت: «می‌دانیم که این جنایت به دست اسلام‌گرایان افراطی، پیروان ایدئولوژی‌ای که خود جهان اسلام قرن‌ها با آن مبارزه کرده است، انجام شده است.»

شماری از شهروندان روسیه برای ادای احترام به قربانیان این حمله یادبودهایی را به نمایش گذاشته و شمع روشن کردند و شمار دیگر همچنین برای اهدای خون به زخمیان صف بسته‌اند.

ایرینا تیشنکو شهروند روسیه گفت: «واقعن شوکه شده‌ام. برای خانواده‌های قربانیان بسیار متاسف استم. واقعن می‌خواهم کمک کنم. نخستین باری‌ست که خون اهدا می‌کنم.»

استر نف شهروند روسیه گفت: «برای اهدای خون این‌جا هستم. می‌خواهم به قربانیان این فاجعه کمک کنم و می‌دانم که اهدای خون در حال حاضر بسیار نیاز است.»

چهار مرد متهم به انجام حمله مسلحانه و انفجار پسین در یک سالون کنسرت در روسیه، به زندان شهر مسکو منتقل و به دادگاه معرفی شدند.

این چهار تن هر یک دلیرجان میرزایف، سید اکرم مرادعلی رجبعلی‌زاده، فریدون شمس‌الدین و محمدصابر فیضوف، شهروندان تاجیکستان هستند.

از این میان، سه تن آنان به جرم‌های شان اعتراف کرده‌اند.

هم‌زمان با این، اداره امنیت روسیه از بازداشت سه فرد دیگر به اتهام دست داشتن در این حمله خبر می‌دهد.

دادگاه مسکو تصمیم گرفته که این هفت مرد، تا دوم ماه جوزای سال روان در بازداشت موقت باشند تا مقدمات محاکمه آنان فراهم شود.

نظرات بسته شده است.