پاکستان: نشست تهران در مورد افغانستان برای امنیت منطقه مهم است

حکومت پاکستان ادعا کرده است که حمله بر شهروندان چینی در افغانستان طراحی شده و عامل آن هم افغان بود.

وزارت خارجه پاکستان گفته است که نشست چهارجانبه در باره افغانستان که به میزبانی تهران برگزار می‌شود، برای امنیت و ثبات در منطقه مهم است.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در یک نشست خبری روز جمعه گفت که آصف درانی، نماینده خاص این کشور برای افغانستان در نشست تهران اشتراک می‌کند.

وی افزود که مشوره و همکاری کشورهای منطقه، به ویژه همسایگان افغانستان، برای تضمین صلح، ثبات و امنیت در افغانستان و اطمینان از اینکه افغانستان منبع تروریزم در منطقه نمی‌باشد، مهم است. به گفته وی، کشورها باید از تلاش‌های افغانستان برای رفاه اقتصادی مردم خود حمایت کنند.

بلوچ در باره حمله بر شهروندان چینی در بیشام گفت که اسلام آباد با وجود سپردن شواهد به حکومت افغانستان، تا کنون هیچ پاسخ مثبتی برای همکاری در این رابطه دریافت نکرده است.

حکومت پاکستان ادعا کرده است که حمله بر شهروندان چینی در افغانستان طراحی شده و عامل آن هم افغان بود.

امارت اسلامی اما این ادعا را رد کرده است.

نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان با اشتراک نمایندگان روسیه، چین، پاکستان و ایران امروز (شنبه) در تهران برگزار می‌شود.

ذاکر جلالی، رئیس ریاست سوم سیاسی وزارت امور خارجه گفته است که امارت اسلامی نیز به این نشست دعوت شده بود، اما آن را نپذیرفت.

او در صفحه ایکس خود نوشته است که حکومت افغانستان توقع دارد که نشست‌ها در باره افغانستان باید به جای میکانیزم‌های جدید، از طریق میکانیزم‌های معمول و جا افتاده برگزار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.