ولادیمیر پوتین: مسئله اوکراین برای روسیه، مسئله مرگ و زندگی است

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس‌جمهور روسیه افزود: مسئله اوکراین برای غرب در بهبود موقعیت تاکتیکی خلاصه می‌شود درحالیکه برای ما مسئله مرگ و زندگی است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به مصاحبه اخیر خود گفته است که مسئله اوکراین برای غرب در بهبود موقعیت تاکتیکی خلاصه می‌شود درحالی که برای رویه مسئله مرگ و زندگی است.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: هر آنچه درباره اوکراین رخ می‌دهد، برای روسیه مسئله مرگ و زندگی تلقی می‌شود، درحالیکه سرنوشت اوکراین برای غرب مهم نیست و همه چیز در مواضع تاکتیکی خلاصه می‌شود.

ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به مصاحبه اخیر خود با «تاکر کارلسون»، خبرنگار آمریکایی و مجری سابق تلویزیون فاکس نیوز بیان کرد: من فکر می‌کنم که برای خودمان، و حتی بیشتر برای شنوندگان و بینندگان خارج از کشور، مهم است که مسیر افکارمان و شرایط خود را درک کنیم و هم‌چنین درک کنیم که همه آنچه در اوکراین رخ می‌دهد، چقدر برای کشور ما حساس و مهم است.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس‌جمهور روسیه افزود: مسئله اوکراین برای غرب در بهبود موقعیت تاکتیکی خلاصه می‌شود درحالیکه برای ما مسئله مرگ و زندگی است.

او تصریح کرد: من فکر می‌کنم که برای خودمان، و حتی بیشتر از آن برای شنوندگان و بینندگان خارج از کشور، مهم است که به درک فرآیند فکری روسیه برسند. وضعیت ما را درک کنند، درک کنند که این وضع چقدر برای کشور ما حساس و مهم است، یعنی تمام آن چیزهایی که در اوکراین اتفاق می‌افتد. برای آنها، این امر بهبود موقعیت تاکتیکی آنهاست. اما برای ما این تعیین سرنوشت و موضوع مرگ و زندگی است.

پوتین تاکید کرد: من می‌خواستم افرادی که به این مصاحبه گوش می‌کنند آن را درک کنند. حالا این تلاش موفق بوده یا خیر، قضاوت با آنهاست.

وی هم‌چنین گفت: اگر غرب بخواهد روسیه آماده حل و فصل بحران اوکراین است.

پوتین گفت: نمی‌دانم، آیا آنها می‌خواهند این کار را امروز انجام دهند؟ لطفا انجام دهید. من قبلاً گفته‌ام که ما آماده گفتگو هستیم.

مصاحبه ولادیمیر پوتین با تاکر کارلسون اولین مصاحبه‌ای بود که از زمان آغاز «عملیات ویژه» در اوکراین با یک روزنامه‌نگار غربی و به ویژه یک امریکایی انجام شده است. رهبر روسیه دو ساعت و شش دقیقه صحبت کرد و به ۶۰ سوال پاسخ داد.

تاکر کارلسون خبرنگار نزدیک به دونالد ترامپ است. مصاحبه او با پوتین در شبکه اجتماعی«ایکس» که به ایلان ماسک، کارآفرین و سرمایه دار امریکایی تعلق دارد، منتشر شد.

 

در پی عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، غرب تحریم‌های گسترده‌ای را علیه روسیه وضع کرده و به دنبال راه‌های جایگزین برای گاز روسیه بوده‌ است، اما ولادیمیر پوتین می‌گوید که کشورش با استفاده از مسیرهای خارجی دیگر با این اقدام غرب مقابله می‌کند و در حال کار بر روی تامین گاز داخلی خود است.

 

او در گفت‌وگو با «پاول زاروبین» خبرنگار سرشناس روسی عنوان کرد: خوشبختانه ما با این مسئله مقابله می‌کنیم و به مسیرهای دیگر روی آورده‌ایم. ما با استفاده از مسیرهای خارجی دیگر، مشکلات اقتصادی داخلی خود را حل‌وفصل می‌کنیم. در عین حال روسیه فروش انرژی به کسی را انکار نمی‌کند و ترکیه را به عنوان قابل اعتمادترین شریک که همچنان به پمپاژ گاز از طریق خط لوله ترک استریم ادامه می‌دهد، تلقی می‌کند.

 

به نقل از ایسنا، رئیس‌جمهور روسیه هم‌چنین با اشاره به حملات به خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ افزود: علی‌رغم این حملات، هنوز یکی از مسیرهای این خط لوله فعال است. کشورهای اروپایی انتظار داشتند که اگر گاز روسیه را خریداری نکنند، اقتصاد روسیه فرو خواهد پاشید اما اتفاق برعکسی را در اتحادیه اروپا و صنعت اروپا مشاهده می‌کنیم. درست است که در آن زمان با خرید گاز روسیه توسط اروپا، روسیه پول بیشتری به دست می‌آورد اما اتکای کمتر به انرژی روسیه، برای سایر بخش‌های اقتصادی ما بهتر است و آنها را به طور فعالی توسعه می‌بخشد.

نظرات بسته شده است.