وزیر دفاع روسیه: در سال جاری میلادی بیش از ۱۱۱ هزار سرباز اوکراینی کشته شده اند

در سال جاری میلادی بیش از ۱۱۱ هزار سرباز اوکراینی کشته شده اند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه می‌گوید که اوکراین در سال جاری میلادی (۲۰۲۴) بیش از ۱۱۱ هزار نیروی نظامی خود را در جنگ از دست داده است.

وزیر دفاع روسیه امروز جمعه گفت: اوکراین در حال حاضر بیش از ۱۱۱ هزار سرباز و ۲۱ هزار واحد سلاح و تجهیزات نظامی را در سال جاری (۲۰۲۴) از دست داده است.

سرگئی شویگو در یک کنفرانس با کارمندان ارشد نیروهای مسلح روسیه گفت: در کل، امسال آنها ۱۱۱ هزار نفر از نیروها و ۲۱ هزار واحد از سلاح و تجهیزات نظامی را از دست داده‌اند. علاوه بر این، کی‌یف به دلیل خواسته‌های ایالات متحده و متحدانش برای جلوگیری از حمله نیروهای مسلح روس به هر قیمتی، روزانه ۱۰۰۰ سرباز را از دست می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، وی افزود: ایالات متحده و متحدانش خواستار این هستند که اوکراین از سقوط خطوط دفاعی خود جلوگیری کند و به هر قیمتی شده این کار را بکند، در نتیجه، خسارات روزانه دشمن در ماه آوریل به ۱۰۰۰ کشته افزایش یافته است.

وزیر دفاع روسیه هم‌چنین گفت که ارتش روسیه از ابتدای سال کنترل ۵۴۷ کیلومتر مربع از قلمرو مناطق جدید را به دست گرفته است. وی افزود: نیروهای مسلح روس در طی دو هفته گذشته کنترل کامل شهرک‌هایNovobakhmutivka ،Semenivka و Berdychi را در جمهوری خلق دونتسک به دست آوردند.

نظرات بسته شده است.