وزیر امور خارجه امارت اسلامی خواهان ارتقا سطح روابط دیپلوماتیکی با روسیه شده است

امارت اسلامی خواهان ارتقا سطح روابط دیپلوماتیکی با روسیه شده است

سخنگوی وزارت امور خارجه می‌گوید که سرپرست وزارت امور خارجه در دیدارش با مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در امور تغییرات اقلیمی خواهان ارتقای سطح روابط دیپلوماتیک روسیه با امارت اسلامی شده است.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت امور خارجه در شبکه اجتماعی اکس نوشته است که امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه در دیدارش با روسلان ادل گریف، مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در امور تغییرات اقلیمی خواهان ارتقای سطح روابط دیپلوماتیک روسیه با امارت اسلامی شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزوده که سرپرست وزارت امور خارجه همچنان در این نشست خواهان حمایت روسیه از حضور هیئت امارت اسلامی در نشست‌های مربوط به تغییرات اقلیمی شده است.

او گفته همچنین است که در این دیدار همکاری‌های دوجانبه،‌ همکاری اقتصادی و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی و راه‌های افزایش سطح روابط دیپلوماتیک افغانستان و روسیه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

به گفته سخنگوی وزارت امورخارجه متقی، همچنین از روسیه خواسته تا در زمینه حفاظت از محیط‌ ‌زیست و حفاظت از جنگل‌ها با نهادهای ذیربط این گروه همکاری کند و کارمندان این نهادها را آموزش دهد.

مشاور و نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه گفته که باید نماینده امارت اسلامی در نشست بعدی کوپ‌ ۲۹ که در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود، شرکت کند.

در همین حال، امارت اسلامی  روز شنبه با برگزاری کنفرانسی در باره تغییرات اقلیمی در ولایت ننگرهار از جهان خواست برای مبارزه با پیامدهای تغییرات آب‌وهوایی افغانستان را کمک کنند.

 

نظرات بسته شده است.