واکنش ا.ا به گزارش گوترش؛ نشر چنین گزارش سوءاستفاده از نام ملل متحد است

معاون سخن‌گوی امارت اسلامی به رسانه ها گفته است که نشر چنین گزارش‌ها سوء استفاده از نام سازمان ملل است.

حمدالله فطرت معاون سخن‌گوی امارت اسلامی در واکنش به گزارش سه ماهه سازمان ملل متحد درباره افغانستان گفته است که این‌گونه گزارش‌ها از سوی برخی از حلقه‌های مشخص برای وارد کردن فشار بر امارت اسلامی ترتیب می‌شوند.

معاون سخن‌گوی امارت اسلامی به رسانه ها گفته است که نشر چنین گزارش‌ها سوء استفاده از نام سازمان ملل است.

آقای فطرت افزود: «این اقدامات به خواست بعضی از حلقه‌های مشخص استخباراتی و جوانب شریر که به‌خاطر وارد ساختن فشار بر امارت اسلامی تلاش ناکام می‌کنند، انجام می‌شود. امارت اسلامی افغانستان به این گزارش به دیده شک می‌نگرد و آن را سوءاستفاده از نام و عنوان سازمان ملل متحد می‌داند.»

در این میان برخی آگاهان مسایل سیاسی می‌گویند که بعضی مسایل باید از طریق گفت‌وگو حل شود.

امان‌الله هوتکی آگاه مسایل سیاسی گفت: «آن‌ها یک گزارش می‌دهند و ما رد می‌کنیم. به‌جای رد کردن، سمت حرف زدن برویم. سازمان ملل و جامعه جهانی در حق افغان‌ها ظلم کردند؛ مگر باوجود این هم، به نظام حاکم نیاز است که زبان جهان را پیدا کند تا این مشکلات و فشارها راه‌حل پیدا کنند.»

طارق فرهادی آگاه مسایل سیاسی به رسانه ها گفت: «سرمنش ملل متحد لیست از مشکلاتی را که مردم افغانستان با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، ارایه کرد، مخصوصا در قبال زنان، حکومت سرپرست باید این‌ها را جدی بیگیرد و در پی اصلاح‌ آن باشد.»

گزارش انتونیو گوترش از اوضاع افغانستان روز گذشته (چهارشنبه) نشر شد. دبیرکل سازمان ملل متحد در این گزارش به مسایل سیاسی، امنیتی، اقتصادی، بحران بشری، حقوق بشر و مواد مخدر در افغانستان پرداخته است.

نظرات بسته شده است.