نیروهای یمنی از حمله دقیق به یک کشتی اسرائیلی در دریای عرب خبر دادند

عملیات هدف قرار دادن این کشتی ساعاتی پس از پرتاب تعدادی موشک بالستیک و پهپاد به سوی تعدادی از ناو‌های جنگی آمریکایی در دریای سرخ انجام می‌شود.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور، یک کشتی اسرائیلی را با چند موشک مورد هدف قرار داده است.

سرویس بین الملل: یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن روز گذشته اعلام کرد: یک کشتی اسرائیلی را در دریای عرب با تعدادی موشک نیروی دریایی هدف قرار دادیم.

وی در ادامه اضافه کرد: عملیات هدف قرار دادن این کشتی ساعاتی پس از پرتاب تعدادی موشک بالستیک و پهپاد به سوی تعدادی از ناو‌های جنگی آمریکایی در دریای سرخ انجام می‌شود.

سریع تاکید کرد: ضربه به کشتی اسرائیلی ام اس سی اسکای دقیق و مستقیم بود.

در همین حال مسفر النمیر، وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در دولت صنعا روز دوشنبه گفت: کشتی‌ها باید قبل از ورود به آب‌های یمن مجوز اداره امور دریایی وابسته به انصارالله را داشته باشند.

النمیر تأکید کرد: وزارت ارتباطات آماده کمک به بررسی درخواست‌ها برای صدور مجوز برای کشتی‌هاست. این اقدام به دلیل حفظ امنیت آنها صورت می‌گیرد.

در همین حال فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا (سنتکام)، امروز اعلام کرد یکی از دو موشک بالستیک ضد کشتی شلیک‌شده توسط ارتش یمن به سمت کشتی کانتینری « M/V MSC SKY II» در خلیج عدن به این کشتی برخورد کرده و «خسارت» وارد کرده است.

نظرات بسته شده است.