نور محمد ثاقب: ا.ا خواهان روابط خوب با همه کشورها است

ا.ا خواهان روابط خوب با همه کشورها است.

نور محمد ثاقب سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف در نشست مشورتی علمای جهان اسلام در ترکیه گفته است که امارت اسلامی خواهان روابط خوب با تمامی کشورهای اسلامی است.

نور محمد ثاقب در این نشست هم‌چنان گفته است که در رأس نظام کنونی افغانستان علما قرار دارند و شریعت و عدالت در تمامی امور نافذ است.

سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف افزوده است: «امارت اسلامی خواهان روابط خوب و متقابل با کشورهای منطقه، جهان، به‌خصوص کشورهای اسلامی است.»

آقای ثاقب هم‌چنان از کشورهای اسلامی خواسته است که برای توقف جنایت‌های اسراییل در فلسطین متحد شوند و پشتیبانی قاطع شان را از مسلمانان مظلوم فلسطین اعلام کنند. او هم‌چنان گفته است که در جریان حضور اتحاد جماهیر شوروی و امریکا در افغانستان، جنایت‌های فراوانی بالای افغان‌ها صورت گرفته است.

سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف افزود: «امروز مردم مظلوم فلسطین مورد حمله وحشیانه قرار دارند و همه‌روزه صدها مسلمان به شمول کودکان و زنان در آن کشور مظلومانه به شهادت می‌رسند. اکنون امت اسلامی باید در برابر جنایات روزافزون که بالای مردم بیگاه فلسطین انجام می‌شود و بشریت از آن شرمنده است، حمایت قاطع کنند.

نشست دو روزه مشورتی علمای جهان اسلام روز گذشته (دوشنبه) در شهر استانبول آغاز شد و نماینده‌های پنجاه کشور اسلامی در این نشست شرکت کرده‌اند.

نظرات بسته شده است.