نماینده‌های ازبیکستان و بریتانیا درباره “اوضاع افغانستان” گفت‌وگو کردند

امارت اسلامی می‌گوید که حکومت سرپرست با تمام کشورها به شمول ازبیکستان و بریتانیا روابط نیک می‌خواهد.

نماینده‌های ویژه ازبیکستان و بریتانیا برای افغانستان در نشستی از راه دور درباره اوضاع افغانستان گفت‌وگو کردند.

وزارت امور خارجه ازبیکستان در خبرنامه‌ای گفته است که دو طرف در این نشست مجازی همکاری‌های مشترک درباره افغانستان و نشست آینده در مورد این کشور در دوحه را زیر بررسی قرار داده‌اند.

در بخشی از خبرنامه وزارت خارجه ازبیکستان آمده است: «در این نشست هر دو طرف تاکید کردند که نشست دوحه از نظر یافتن راه‌حل برای یک افغانستان باثبات و ارایه کمک‌های بشردوستانه به افغان‌ها مفید خواهد بود».

امارت اسلامی می‌گوید که حکومت سرپرست با تمام کشورها به شمول ازبیکستان و بریتانیا روابط نیک می‌خواهد.

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی گفت: «نشست بین دو طرف برای افغانستان مفید است و افغانستان موقف واضح دارد. در این کشور که صلح و ثبات آمده، باید از آن حمایت شود، در بخش اقتصادی همکاری شود و هیچ کشور باید از افغانستان ترس نداشته باشد».

در سوی دیگر، شماری از آگاهان مسایل سیاسی به این باورند که برگزاری نشست‌های کشورها در مورد افغانستان برای حل مشکلات در این کشور مهم است.

طارق فرهادی آگاه مسایل سیاسی به طلوع‌نیوز گفت: «ازبیکستان و تمام کشورهای که درباره افغانستان دو به دو ملاقات می‌کنند، عموما به فایده خود کار می‌کنند».

قرار است تا کم‌تر از سه هفته دیگر نشستی به میزبانی دبیرکل سازمان ملل متحد درباره افغانستان با حضور نماینده‌های ویژه کشورها، امارت اسلامی و زنان در دوحه برگزار شود.

نظرات بسته شده است.