نشستی به مناسبت فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهر مزارشریف برگزارشد

مشارکت مردم در ایران برای تطبیق آرمان های انقلاب اسلامی در تمام عرصه ها و صحنه به وضوح مشاهده می شود.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف در نشستی به مناسبت فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این کشور می گوید: امروزه نه تنها ملت ایران، بلکه جهان اسلام به انقلاب اسلامی در این کشور افتخار می کنند، زیرا خط و مشی این انقلاب ملت ایران را در برابر تحریم های بی رحمانه آمریکا و کشورهای غربی مقاوم، پیشرفته و خودکفا کرده است. حمیدرضا احمدی تأکید کرد که ایران همچنان در مسیر خط امام خمینی(ره) از مردم افغانستان حمایت می کند.

خبرگزاری فجر مزارشریف: حمیدرضا احمدی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران مقیم شهر مزارشریف روز چهارشنبه، 18 دلو در یک نشست خبری در مورد فرا رسیدن چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) در ساختمان این کنسولگری گفت: نخست بعثت پیامبر اسلام(ص) را خدمت ملت مسلمان و برادر افغانستان تبریک عرض میکنم و هچنین چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را برای هموطنان خودم و عموم امت اسلامی خجسته باد می گویم و به یاد شهدای این انقلاب سر تعظیم فرود می آورم.

وی افزود: «امام خمینی (ره) فرمود، انقلاب اسلامی در ایران انفجار نور در سطح جهان بود. در رابطه به این انقلاب بسیاری از شخصیت های بزرگ جهان دید و نظر مثبت داشتند و دارند و با گذشت هر روز ابعاد و زاویه های انسان ساز و آزادگی این انقلاب بیشتر نمایان می شود».

احمدی تصریح نمود که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) هنوز در حال گسترش و افزایش آگاهی در میان ایرانی ها و مردم جهان به ویژه مسلمانان است و اگر انقلاب اسلامی نبود، قطعا مردم ایران با مشکلات جدی مواجه می شدند.

وی اظهارداشت مشارکت مردم در ایران برای تطبیق آرمان های انقلاب اسلامی در تمام عرصه ها و صحنه به وضوح مشاهده می شود.

این دیپلمات ارشد ایران گفت: وضعیت ایران قبل از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بر کسی پوشیده نیست، اما ایشان و وحدت مردم ایران باعث شد که پیشرفت های خوبی را به ارمغان بیاوریم.

وی اذعان نمود که امروزه نه تنها ملت ایران، بلکه جهان اسلام به انقلاب اسلامی افتخار می کنند و خط و مشی این انقلاب، ملت ایران را در برابر تحریم های بی رحمانه آمریکا و کشورهای غربی مقاوم، پیشرفته و خودکفا کرده است.

آمار دستاوردهای ایران پس از انقلاب اسلامی به رهبر امام خمینی(ره)

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف در بخش دوم سخنانش به دستاوردهای ایران پس از انقلاب اسلامی اشاره نمود و گفت: ما را در زمان شیوع ویروس کرونا شدیدا تحریم کردند، اما سر انجام ملت و حکومت ایران توانست جز ده کشور واکسن ساز این ویروس در سطح جهان شود و هچنین رتبه هفتم داروسازی را در میان کشورهای جهان به دست بیاورد.

او ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای جهان رتبه 11 علمی، رتبه 13 صنایع دریایی، رتبه 13 نظامی، رتبه 10 سامانه موشکی، رتبه 3 صنعت برق، رتبه 3 سدسازی و رتبه 18 اقتصاد را به اسم خود اختصاص داده است.

احمدی تصریح نمود که بیش از 21 هزار زن در ایران عضو هیات علمی دانشگاه ها هستند. ما در بازگشت به چرخه سوخت هسته ای، از تولید کننده به صادر کننده تبدیل شدیم و زراعت ایران در سطح جهان جایگاه ویژه ای دارد.

وی گفت ملت ایران در سایه وحدت و پیروی از امام خمینی(ره) و امام خامنه ای با تحمل سختی زیاد به نتیجه مطلوب رسیدند و با بسیاری از دستاوردهای فعلی این کشور قبل از انقلاب اسلامی بیگانه بودند.

امام خمینی (ره) با شعار وحدت امت اسلامی بر انسجام مسلمانان و حمایت از مظلومین جهان تاکید داشت

حمید رضا احمدی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف به اهداف جهانی و اسلامی امام خمینی(ره) اشاره نمود و افزود: امام(ره) در زمان حیات شان همیشه بر شعار وحدت و حمایت از فلسطین تاکید داشت. خط فکری امام خمینی(ره) در سطح جهان پیرو، هوادار و طرفدار پیدا کرده و مسیر انقلاب اسلامی حتی تا جایی که فکرش را نمی کردیم، نفوذ کرده است.

وی تصریح نمود که انقلاب اسلامی بخاطر اهداف ظلم ستیزی و بیدارگری انسان ها در میان آزادگان و آزادی خواهان جهان طرفدار پیدا کرده و بر بسیاری از ملت های مسلمان و غیرمسلمان تاثیر مثبت گذاشته است که یکی از این ملت ها، ملت فلسطین و قیام اخیر ساکنان غزه می باشد.

امام خمینی(ره) حمایت از افغانستان را با شوروی معامله نکرد

احمدی افزود: انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) سبب بیداری مردم مسلمان افغانستان شد و وحدت اقوام و مذاهب را در این کشور بیش از قبل نهادینه و مستحکم نمود. حتی امام(ره) حمایت و منافع مردم افغانستان را در زمان جهاد علیه اشغال شوروی با حاکمیت آن وقت، یعنی اتحاد جماهیر شوروی معامله نکرد و هنوز این تفکر و مسیر توسط رهبر جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد.

وی گفت، بعد از سقوط نظام جمهوریت تنها کشوری که در افغانستان ماند، ایران بود و ما با حکومت امارت اسلامی روابط خوب داریم و به درک بهتر دو جانبه دست پیدا کردیم.

وی اذعان نمود که در عرصه ارتباطات گسترده تجارتی با مردم و حکومت افغانستان اعلان آمادگی کردیم و اولویت کاری بنده نیز ایجاد روابط اقتصادی می باشد، چون امنیت در افغانستان حاکم شده و فارغ از همه چیز، ما حامی و همکار مردم دوست و برادر خود در افغانستان هستیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف با اشاره بر روال عادی صدور ویزای این کشور برای افغانستانی ها در این شهر، گفت: متاسفانه شماری زیادی از افغانستانی ها بعد از ورود قانونی به خاک جمهوری اسلامی ایران دوباره بعد از پایان اعتبار ویزا به کشورشان بر نمی گردند و این موضوع برای ما مشکل ساز است.

وی تصریح نمود که حکومت و مردم ایران با مهاجرین قانونی و دارای سند اقامت مشکلی ندارد و سیاست ما مزاحمت برای مهاجرین نیست، اما حدود 6 یا 7 میلیون افغانستانی در خاک ایران ساکن هستند و شمار زیادی از این مهاجرین حرفه و مهارت فراگرفتند و عده ای به افغانستان برگشتند و صاحب شغل شدند و بخشی از آنان در ایران هستند.

احمدی گفت که برخورد با مهاجرین غیرقانونی را در ایران رد نمی کنم و توصیه می شود افغانستانی های عزیز از ورود و اقامت غیر قانونی در ایران خودداری کنند.

وی ادامه داد: افغانستان و ملت آن برای ما ارزشمند هستند، از همین رو ما برای این کشور نماینده ویژه تعیین کردیم و تصمیم داریم در حوزه پزشکی با افغانستان همکاری کنیم.

این دپیلمات ارشد ایرانی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران حمایت از مردم افغانستان است، افزود: حق آبه صحبت کلان کشوری می باشد که به زودی حل خواهد شد.

هچنین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف به شخصیت شهید سردار قاسم سلیمانی اشاره نمود و گفت، شهید سردار سلیمانی شاگرد مکتب امام خمینی(ره) بود و این شهید سر گروه داعش را زد و بشریت را نجات داد، از همین رو دشمن حتی از پخش و نشر تصاویرش هراس دارد.

نظرات بسته شده است.