ندیم: دانش وسیله ترقی و توسعه یک کشور است

وی افزود، رهبر امارت اسلامی توصیه کرده که دانش باید بر بنیاد کیفیت در افغانستان فراهم شود.

ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی روز دوشنبه در نشستی در ننگرهار با اشاره به اهمیت دانش گفته که دانش وسیله‌ پیشرفت یک کشور است؛ از این‌رو باید به علوم دینی و عصری در کشور توجه شود.

آقای ندیم که در نشستی با شماری از دانش‌جویان دانش‌گاه ننگرهار سخن‌ می‌گفت، افزوده است که رهبر امارت اسلامی توصیه کرده که دانش باید بر بنیاد کیفیت در افغانستان فراهم شود.

ندا محمد ندیم در این باره گفت: «اگر ما پیشرفت و ترقی افغانستان را می‌خواهیم، باید به علوم عصری و دینی در کشور توجه کنیم، به‌خاطری‌که دانش وسیله ترقی و توسعه یک کشور است و ترقی وقتی بدست میاید که دانش واقعی باشد، داکتر، انجنیر و مفتی واقعی داشته باشیم.»

به گفته‌ی سرپرست‌وزیر تحصیلات عالی، درحال حاضر بلند بردن کیفیت آموزش از اولویت‌های امارت اسلامی به‌شمار می‌رود و رهبر امارت اسلامی هم‌چنان توصیه کرده است که به افراد غیرتخصصی اسناد علمی داده نشود.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی افزود: «امیرالمؤمنین حفظه الله همیشه توصیه شان این بوده که کیفیت دانش را با معیارها برابر بسازید و بارها برای ما گفته است که به افراد ضعیف اسناد علمی ندهیم.»

سرپرست وزارت تحصیلات عالی هم‌چنان خطاب به دانش‌جویان گفته است که روی مفکوره و عقیده خود استوار بمانید و تحت تاثیر افکار بیگانگان قرار نگیرید. او به موضوع اتحاد میان مردم نیز تاکید کرده و افزوده که راز کامیابی افغانستان در اتحاد است.

نظرات بسته شده است.