مولوی عبدالکبیر: هفده نمایندگی سیاسی ا.ا در کشورها فعال‌اند

او در این نشست بار دیگر به جامعه جهانی اطمینان داده است که از خاک افغانستان در برابر هیچ کشوری کار گرفته نخواهد شد و امارت اسلامی در امر پیکار با مواد مخدر نیز متعهد است.

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در نشستی با استادان دانش‌گاه شیخ زاید در ولایت خوست گفته است که هم‌اکنون ۱۷ نمایندگی سیاسی امارت اسلامی در کشورهای دیگر فعال اند.

او در این نشست بار دیگر به جامعه جهانی اطمینان داده است که از خاک افغانستان در برابر هیچ کشوری کار گرفته نخواهد شد و امارت اسلامی در امر پیکار با مواد مخدر نیز متعهد است.

مولوی عبدالکبیر در دانش‌گاه شیخ زاید گفته است: «با ترکمنستان، ایران و ازبیکستان عملن رفت و آمد سیاسی موجود است اما با تاجیکستان تعامل سیاسی نداریم ولی روابط تجارتی داریم که این همه نشان‌دهنده پالیسی امارت اسلامی است.»

این مقام ارشد امارت اسلامی افزوده است که حکومت سرپرست به حفظ توازن میان علوم دینی و عصری همچنان متعهد است و به آموزش‌هایی که خلاف اصول شرعی باشند، اجازه نخواهد داد. به گفته‌ی او، هیچ حکومتی در ۴۵ سال گذشته برای مردم افغانستان، مانند امارت اسلامی به‌گونه‌ی کامل حق قایل نشده است.

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا افزود: «افغان‌ها در تاریخ به کسی ضرر نرسانده، این بیگانه‌ها اند که برای تکلیف و ضرر رساندن به افغان‌ها این‌جا آمده‌اند.»

محمد خالد حنفی سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر نیز گفته است که برخی از حلقه‌ها با تبلیغات نادرست، امارت اسلامی را خلاف آموزش‌های عصری می‌دانند.

آقای حنفی گفت: «خدا نخواسته، امارت اسلامی اگر با علوم عصری حساسیت می‌داشت، حتی دروازه یک دانش‌گاه هم به‌روی تان باز نمی‌بود.»

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا همچنان افزوده است که امارت اسلامی در بیش از دو سال پسین، کار شماری از پروژه‌های انکشافی را آغاز کرده که به گفته او، کار سرک واخان – چین به سرعت ادامه دارد و در آینده‌ی نزدیک تکمیل خواهد شد.

نظرات بسته شده است.