مولوی عبدالکبیر: هدف مبارزه ما تحقق یافته است

مولوی عبدالکبیر می افزاید که هدف این مبارزه داشتن یک نظام کامل اسلامی بود که پس از حاکمیت دوباره امارت اسلامی، بدست آمده است.

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزراء در مراسم فراغت یک مدرسه دینی در خوست می‌گوید که پس از مبارزه مسلحانه در برابر اتحاد جماهر شوروی، اهداف اساسی در کشور تحقق نیافت.

او می‌افزاید که هدف این مبارزه داشتن یک نظام کامل اسلامی بود که پس از حاکمیت دوباره امارت اسلامی، بدست آمده است.

معاون سیاسی ریاست‌الوزارء افزود: «به دلیل اختلافات داخلی بر سر قدرت طلبی در داخل افغانستان یک نظام سچه‌ی اسلامی در تمام افغانستان به معنی مکمل حاکم نشد.»

محمد خالد حنفی سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر نیز در این مراسم می‌گوید که امارت اسلامی هیچگاهی در تطبیق احکام شرعی کوتاهی نخواهد کرد.

آقای حنفی افزود که کشورهای خارجی در بیست سال گذشته بنام حقوق بشر و دیگر آزادی‌ها، مردم را گمراه کرده بودند.

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر گفت: «به الله قسم است که اگر یک روز هم زندگی باشد ما از یک رکن نظام اسلامی خود هم نخواهیم گذشت.»

انس حقانی یکی از اعضای ارشد امارت اسلامی می‌گوید نباید هیچ کسی به علت علمکرد شان در گذشته مورد آزار و اذیت قرار بگیرد.

او در این مراسم از تازه فارغان خواست که نباید همه در تلاش بدست‌آوردن موقف دولتی باشند

آقای حقانی افزود: «در موضوع دین ما نباید از ملامتی هیچ کسی هراس داشته باشیم، همه‌ی این مردم رعیت ما هستند و شما حاکمان آن‌ها هستید، باید با رعیت مانند فرزندان خود رفتار کنید. در میان رعیت از هر مذهب و هر کسی که تحت حاکمیت ما زندگی می‌کند در شرعیت حدود و حقوق آن‌ها برای ما معلوم است. ما باید به دین مراجعه کنیم و اجتهاد شخصی نکنیم.»

مسوولان بلندرتبه امارت اسلامی در این مراسم می‌گویند که هم اکنون از تمام اقوام کشور در نظام امارت اسلامی شامل هستند و برای کسی اجازه نخواهند داد تا بنام قوم و سمت، اختلاف ایجاد کند.

نظرات بسته شده است.