مولوی عبدالکبیر: امارت اسلامی خواهان روابط خوب با دنیا است

امارت اسلامی خواهان روابط خوب با دنیا است

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی رییس‌الوزرا روز (چهارشنبه) در کنفرانسی در کابل گفته است که امارت اسلامی بر بنیاد سیاست متوازن و اقتصادمحور با کشورهای همسایه، منطقه و جهان تعامل مثبت می‌خواهد.

معاون سیاسی رییس‌الوزرا که در مراسم گشایش “کنفرانس ملی بهبود نهادهای تعلیمی و تحصیلی افغانستان” سخن می‌زد، افزوده است که در تلاش اند تا افغانستان را در بخش تولید گندم در آینده نزدیک به خودبسندگی برسانند.

مولوی عبدالکبیر در باره تعامل با مثبت با کشورها گفت: «امارت اسلامی افغانستان یک پالیسی سالم اقتصادمحور دارد و با تمام دنیا رابطه خوب می‌خواهد. اگرچه دنیا به‌رسمیت نشناخته اما دنیا دستی به ما داده که عملن به معنای به‌رسمیت شناسی ما است به این دلیل که نمایندگی‌های سیاسی یعنی سفارت و قونسل‌گری‌های ما در هفده کشور باز هستند.»

او در این مراسم با تاکید بر این‌که افغانستان خانه مشترک همه اقوام است، از شهروندان کشور خواست تا در آبادی افغانستان به‌گونه همه‌جانبه سهم بگیرند.

معاون سیاسی رییس‌الوزرا افزود: «همه باید این را بدانیم که آباد ساختن افغانستان و ظیفه عالم، ملا و طالب نیست، این در چارچوب امارت اسلامی وظیفه تمام افغان‌هاست. نظام اسلامی که به میان آمده و امنیت موجود را به‌گونه مشترک نگه می‌داریم و این کشور که از همه‌ی ماست، یکجا آباد می‌کنیم.»

با وجودی‌که دو سال و نیم از روی کار آمدن دوباره امارت اسلامی در افغانستان می‌گذرد؛ اما هنوزهم هیچ کشوری حکومت سرپرست امارت اسلامی را به‌رسمیت نشناخته‌ است.

نظرات بسته شده است.