مولوی توانا در کنفرانس بین المللی طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری؛ امروز جنایت‌های اسرائیل در غزه لکه ننگی برای بشریت به ویژه برخی سران جنایتکار دنیای اسلام است

جنایت‌های اسرائیل در غزه لکه ننگی برای بشریت به ویژه برخی سران جنایتکار دنیای اسلام است

مولوی توانا در کنفرانس بین المللی طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری در تهران؛

امروز جنایت‌های اسرائیل در غزه لکه ننگی برای بشریت به ویژه برخی سران جنایتکار دنیای اسلام است

مولوی عبدالرئوف توانا، دبیر شورای اخوت اسلامی افغانستان در سخنانی در کنفرانس بین المللی «طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری» در تهران تصریح کرد: امروز جنایت های اسرائیل در غزه لکه ننگ و عار برای بشریت به ویژه برخی سران جنایتکار دنیای اسلام شده و کسانی که در برابر این جنایت سکوت کرده اند، باید جوابگو تاریخ باشند.

مولوی توانا در این کنفرانس که از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، ضمن خیرمقدم به میهمانان اظهار داشت: عملیات طوفان الاقصی در شرایطی راه اندازی گردید که جهان اسلام به یک چنین تحولی نیاز داشت. طوفان الاقصی تمام سرمایه گذاری ها و ‌دسایس نظام سلطه در جهت عادی سازی روابط رژیم کودکش اسرائیل با کشورهای اسلامی را خنثی ساخت.

وی افزود: عملیات طوفان الاقصی قضیه فلسطین را بار دیگر به مساله مهم و نخست جهانی تبدیل ساخت و عملیات طوفان الاقصی، پیروزی ایدئولوژی در برابر تکنولوژی و پیروزی موسی‌ها در برابر فرعون‌ها و نمرودهاست.

این عالم دینی تأکید کرد: امروز نفیر عام بر تمام مسلمانان جهان به یک فریضه تبدیل شده، جهاد بر کشورهای همجوار فلسطین اشغالی فرض عین و  کشورهای دور، فرض کفایه است. واجب است تا کشورهای اسلامی در تجهیز مجاهدین در غزه کوتاهی نکنند و آحاد امت به کمک مردم دردمند فلسطین و جبهه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی بشتابند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۱۰۰ روز از مجاهدت مردم غزه در برابر رژیم صهیونیستی می‌گذرد، و مردم غزه در میان خون و آتش می سوزند. در غزه هیچ کودکستانی برای کودکان، هیچ شفاخانه ای برای مداوای مجروحان، هیچ مسجدی برای عبادت مومنان و وهیچ دانشگاهی برای دانشجویان وجود ندارد. در غزه هیچ مکانی حتی برای کارمندان سازمان ملل متحد امن نیست.

مولوی توانا اذعان کرد: امروز باید امت اسلامی پاسخ کوبنده ای با وحدت صفوف و ‌‌اعلام نفیر عام به جنایت های رژیم صهیونیستی بدهد.

وی در پایان گفت: رژیم صهیونستی در تمام عرصه ها بویژه در جبهه اخلاق و کرامت انسانی شکست خورده است. امروز آن دولت های اسلامی که رابطه سیاسی با اسرائیل داشتند، از ملت های شان می شرمند.

دبیر شورای اخوت اسلامی افغانستان گفت: سنت الهی بار دیگر در سرزمین موسی ها و ‌فرعون ها تکرار خواد شد و رژیم سفاک اسرائیل به سرنوشت دستگاه فرعون کودکش در برابر موسی های زمان مواجه خواهد گردید. امیدوارم خداوند متعال نصرتش را شامل مجاهدین غزه، این موسی های زمان نماید تا جهان اسلام شاهد جشن پیروزی مجاهدان و موفقیت طوفان الاقصی باشد.

وی تصریح نمود که یقین دارد خداوند متعال مجاهدین جبهه مقاومت علیه اسرائیل را به عزت جهان اسلام و مسلمانان تبدیل خواهد کرد و قدس شریف آزاد خواهد شد، انشاالله.

کنفرانس بین‌المللی «طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری» صبح امروز یکشنبه، 24 جدی/ دی با سخنرانی آیت‌الله رئیسی، رئیس ‌جمهوری اسلامی ایران، دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و حضور بیش از 100 تن از علما و اندیشمندان کشورهای مختلف اسلامی از جمله افغانستان در سالن همایش‌های هوتل استقلال تهران برگزار شد. مولوی عبدالرئوف توانا، دبیر شورای اخوت اسلامی و مسئول بنیاد استاد توانا، مولوی محمد مختار مفلح، رهبر نهضت اسلامی افغانستان و حجت‌الاسلام عبدالقدیر عالمی، امام جمعه غرب کابل نیز از افغانستان در این کنفرانس حضور داشتند.

نظرات بسته شده است.