محمد نبی عمری: نظام باید به مردم و کشور کار کند

آقای عمری در سخن‌رانی در سمینار ارتقای ظرفیت سخنگویان ولایت‌ها وجود خلا‌ها در نظام کنونی را پذیرفته، اما افزوده است این چالش به زودی رفع خواهند شد.

محمد نبی عمری معاون نخست وزارت داخله امروز (دوشنبه) در سمیناری در کابل گفته است که در کنار نظام اسلامی باید به منافع ملی و خواست‌های اجتماعی در جامعه نیز توجه شود.

آقای عمری در سخن‌رانی در سمینار ارتقای ظرفیت سخنگویان ولایت‌ها وجود خلا‌ها در نظام کنونی را پذیرفته، اما افزوده است این چالش به زودی رفع خواهند شد.

معاون نخست وزارت داخله گفت: «این نوع نظام را هم نمی‌خواهیم که تنها به اسلام خدمت کند و وطن و مردم را کنار بگذارد. این نوع نظام می‌خواهیم که هم عقیده را نگه‌دارد و هم به مردم و کشور مفید باشد و کار کند.»

محمد نبی عمری افزوده است که غرب می‌خواهد مسایل مذهبی را در افغانستان دامن بزند.

او همچنان افزود: «این‌که برادران اهل تشیع ما هدف انفجار قرار می‌گیرند، که خدا نکند دیگر اتفاق بیافتد، من از همین‌جا می‌گویم که این فقط پلان امریکایی‌ها است.»

از سویی‌هم رحمت الله کاکازاده رییس روابط عامه وزارت داخله در این سمینار گفته است که این برنامه به سخنگویان کمک‌ خواهد کرد تا آنان در اراهی اطلاعت به مردم و جامعه رسانه‌‌ای خوب‌تر عمل کنند.

رحمت الله کاکازاده افزود: «این مسوولیت شماست که بین مردم و حکومت ارتبط بسازید. شما والی‌ها را فرماندهان امنیه را تشویق کنید که با مردم نشست برگزار کنند و سخن‌ها مردم را بشنوند.»

برخی سخنگویان که از ولایت‌های کشور در این سمینار اشتراک کرده‌اند، خواهان بیشتر شدن همچون برنامه‌ها شدند.

عصمت‌الله مرادی سخنگوی مقام ولایت فاریاب گفت: «از وزارت محترم داخله خواهانیم که چنین برنامه‌ها را در آینده نیز راه‌اندازی بکنند تا ما بتوانیم به‌طور تخصصی در بخش خود آموزش ببینیم.»

این سیمنار برای چهار روز با اشتراک سخنگویان مقام‌های ولایت‌ و سخنگوی فرماندهان امنیه ولایت‌ها در کابل ادامه خواهد داشت.

نظرات بسته شده است.