لحظه به لحظه با جنگ علیه غزه و کرانه‌باختری در 244 مین روز

دوصد چهیل و چهارمین روزحملات اسراییل به غزه

ارتش رژیم صهیونیستی در 244مین روز پیاپی از آغاز جنگ، به حملات هوایی و توپخانه ای به مناطق مختلف باریکه غزه ادامه می دهد.

در حملات اشغالگران به باریکه غزه شمار زیادی از شهروندان بی‌دفاع به شهادت رسیده یا مجروح شده‌اند. نظامیان این رژیم ضمن ادامه حملات توپخانه‌ای به اردوگاه البریج در مرکز غزه، به پیشروی زمینی خود به سمت این اردوگاه پر جمعیت ادامه می دهند.

ارتش رژیم اشغالگر، شهر دیر البلح را هم زیر آتش توپخانه گرفته‌اند. این شهر اکنون مقصد آوارگانی است که پس از حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب غزه، جای دیگری برای فرار از فجایع جنگ ندارند.

مدیریت بیمارستان شهدای الاقصی در دیر البلح دیروز چهارشنبه اعلام کرد یکی از ژنراتورهای این بیمارستان از کار افتاده است و ممکن است فاجعه‌ای انسانی را به دنبال داشته و باعث فوت ده‌ها مجروح و بیمار و کودک نارس شود.

در سطوح سیاسی، مذاکره بر سر طرح پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای توافق بین حماس و رژیم صهیونیستی در دوحه قطر ادامه دارد. گفتنی است دو طرف هنوز مواضع نهایی خود را در قبال این طرح اعلام نکرده اند. منابع آگاه می گویند خواسته‌های طرف فلسطینی در این طرح تأمین نشده است این در حالی است که جو بایدن در سخنرانی روز جمعه گذشته خود خلاف این موضوع را ادعا کرده بود. به گفتن سازمان رادیو و تلوزیون رژیم اشغالگر، شورای جنگی این رژیم قصد دارد اعزام هیئت مذاکره‌کننده خود به دوحه برای دریافت پاسخ حماس به طرح بایدن را به تعویق بیندازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.