قلندر عباد: ارتقای ظرفیت پزشکان از اولویت‌های وزارت صحت است

سرپرست وزارت صحت عامه اظهارداشت که تلاش ها برای ارایه خدمات صحی با کیفیت در تمام افغانستان به خصوص مناطق محروم روی دست گرفته شده است.

مقلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه در سفری در شهر مزارشریف از شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی بازدید نمود .

آقای عباد  به رسانه ها گفت: علوم پزشکی و دارو سازی در جهان هر روزه در حال پیشرفت و نوآوری می باشد، از همین رو بر ما لازم است که خود را مطابق نورم و معیار های جهانی به روز رسانی کنیم تا بتوانیم زمینه ارائه خدمات صحی خوب و با کیفیت را برای مردم فراهم سازیم.

وی افزود: «ارایه خدمات صحی باید در سراسر افغانستان متوازن باشد و این روند با جدیت تمام دنبال خواهد شد تا ساکنان اطراف شهر ها و مناطق دور دست بتوانند به خدمات با کیفیت پزشکی دسترسی داشته باشند».

سرپرست وزارت صحت عامه اظهارداشت که تلاش ها برای ارایه خدمات صحی با کیفیت در تمام افغانستان به خصوص مناطق محروم روی دست گرفته شده است.

وی همچنین از برنامه سفر هایش به ولایات شمالی کشور خبر داد و گفت: سفر در ولایات، مشاهده مشکلات مردم و درخواست های داکتران و پرسونل پزشکی، توصیه و شفارش رهبری حکومت امارت اسلامی بود و من اراده دارم که به این درخواست و مشکلات رسیدگی کنم

آقای عباد تصریح نمود که کادر پزشکی و مسوولین شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی در شهر مزارشریف پیشنهاد های چون فراهم سازی تجهیزات پزشکی، افزایش حقوق و تحصیل برای ارتقای ظرفیت داکتران را داشتند که در این مورد توجه جدی خواهد شد.

از سوی هم، اشرف روان، آمر شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی گفت: ارایه خدمات صحی در این شفاخانه افزایش یافته و روزانه روند درمان 800 مریض انجام می شود و 4 الی 6 هزار بیمار سراپا خدمات دریافت می کنند.

وی افزود که تجهیزات طبی عمده ترین تقاضا و نیاز این شفاخانه می باشد و همچنین خواهان ارتقای ظرفیت کادر ها پزشکی، جذب متخصص و دریافت دارو های بیشتر هستیم.

داکتر روان اذعان نمود که شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی نیازمند ترمیم است و از طرفی برای داکتران غذا وجود ندارد.

گفتنی است که سرپرست وزارت صحت عامه با سفر در شهر مزارشریف مرکز مراقبت های مادری به رهبری قابله ها را نیز به منظور کاهش آمار مرگ و میر مادران و نوزادان در شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی افتتاح کرد.

نظرات بسته شده است.