قدس قلب تپنده امت اسلامی

بیت المقدس

قدس نقطه استراتیژیک و ژیوپولتیکی جهان است که در مقاطع مختلف تاریخی تمام قدرت‌های جهان درصدد رسیدن بر این منطقه بوده‌اند و هر قدرتی که بر آن سیطره پیدا کند محوریت جهان را به دست آورده از تمدن و نفت کشورهای خاورمیانه برخوردار می‌شود.
فلسطین با مرکزیت قدس ازجمله سرزمین‌های متبرک برای هر سه ادیان سماوی است؛ به دلیل وجود بیت‌المقدس(نخستین قبله مسلمین) و محل اسرا و معراج پیامبر خاتم(ص) این مکان برای مسلمانان از اهمیت ویژه‌ی برخوردار هست.
فلسطین برای مسیحیان، به خاطر آن اهمیت دارد که بیت‌المقدس، عبادتگاه مریم و مدفن حضرت عیسی(ع) است.
سرزمین فلسطین ازنظر استراتژیکی و بین‌المللی نقطه شروع حرکت به‌سوی حکومت جهانی است و این اولین دلیل انتخاب این سرزمین برای تشکیل دولت اسرائیل بود. یهودیان، اورشلیم(بیت‌المقدس) را معبد سلیمان پیامبر دانسته و به استناد آن به دنبال تشکیل حکومت جهانی یهود از این نقطه‌ی جغرافیایی می‌باشند.
قوم بنی‌اسرائیل، بیشتر از هر امتی به پیامبرانشان ظلم و ستم کرده و اعتنا به سخنان آن‌ها ننموده و آنان را به شهادت می‌رساندند و در اثر همین ظلم و ستم‌ها، به نقاط مختلف دنیا پراکنده می‌شدند که پس از ظهور اسلام و آمدن خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی(ص) و فتح این سرزمین در زمان خلیفه اول مسلمین حضرت عمر (رض)اگرچه اجتماعات کوچکی از یهودیان و مسیحیان در این سرزمین بر دین خود باقی ماندند، اما به‌تدریج اکثر مردم فلسطین که ازجمله آنان یهودیان بودند، مسلمان شدند و برای بار دو این سرزمین مقدس توسط فاتح نامدار اسلام سلطان صلاح‌الدین ایوبی از دست مسیحیان فتح گردید که نشانگر مالکیت مسلمانان در سرزمین است.
جنبش و سازمانی به نام صهیونیست جهانی، در سال ۱۸۹۷میلادی، حدود دو صدسال پیش- در بال سوئیس توسط ۲۴۰نفر از سران یهود کشورهای مختلف، تشکیل‌شده و یک اقلیت کوچک یهود با حمایت قدرت‌های بزرگ جهانی(انگلیس، فرانسه و بعداً آمریکا) ادعای مالکیت سرزمین اسلامی فلسطین را باوجود داشتن تاریخ گذشته اسلامی آن داشته و خواهان تشکیل دولت یهود در فلسطین بدون نظر گرفتند اینکه فلسطین متعلق به اسلام و مسلمانان و نخستین قبله مسلمانان و محل اسرا و معراج آخرین پیامبر الهی است شدند.
که بدبختانه یهودیان به دلیل ضعف کشورهای اسلامی و نبود رهبری واحد در امت اسلامی از این خلاء وارده بر پیکر امت اسلامی استفاده بهینه نموده و با اولین موج مهاجرت یهودیان به فلسطین مربوط به سال ۱۸۸۱ میلادی و موج دوم مهاجرت به فلسطین میان سالهای ۱۹۰۴ و ۱۹۱۴ که حدوداً ۴۰۰۰۰ نفر به این منطقه سرازیر شدند تلاش‌های خود را برای ساختن دولت یهودی آغاز گردد شدند.
در تاریخ ۲ نوامبر ۱۹۱۷ میلادی بیانیه بالفور توسط آرتور جیمز بالفور، وزیر خارجه وقت بریتانیا، خطاب به والتر روتشیلد، سیاست‌مدار یهودی‌تبار و عضو مجلس عوام بریتانیا نوشته شد و در آن از «موضع مثبت» دولت بریتانیا برای «ایجاد خانه ملی برای یهودیان در سرزمین فلسطین» خبر داده‌شده که بعداً ایالات‌متحده آمریکا نیز از این حمایت کرد.
بیانیه بالفور سرآغاز تلاش در عرصه بین‌المللی برای تأسیس کشور اسرائیل به شمار می‌رود.
اما یونسکو، سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد، در ۵ عقرب سال ۱۳۹۵ به دلیل تاریخ گذشته این سرزمین، قدس را متعلق به مسلمانان دانسته و در قطعنامه مورد تائید نهایی قراردادند که «تعلق قدس شریف به اسلام و مسلمانان» است.
معذالک مسئله‌ی فلسطین فوری‌ترین مسئله امت اسلامی است و امروز این مورد به یک دغدغه عام برای امت اسلامی تبدیل گردیده است فلسطین قلب مجروح امت اسلامی، پیکر به خون غنوده و درد دیده جهان اسلام است که امروز جزی از امت اسلام بهترین فرزندان اسلام در این منطقه در مقابله با رژیم اشغالگر قدس شریف که با حمایت جنایتکار و خون‌آشام بزرگ جهان(آمریکا) و انگلیس دست‌وپنجه نرم می‌کنند و با دست‌خالی در مقابل پیشرفت ترین سلاح‌های مدرن اسرائیل اشغالگر روبرو هستند که عملاً در انتفاضه اول، دو و سوم به‌وضوح این امر را مشاهده نمودیم.
عدم وحدت امت مسلمه باعث گردیده است که یک جبهه واحدی علیه قدرت‌های زور، زر و تزویر و علل خصوص رژیم صهیونیستی شکل نگیرد که سران بعضی از کشورهای اسلامی به‌طور عام و اخصان کشورهای عربی بجای اینکه چاره‌ی برای پایان دادن مظلومیت برادران و خواهران مسلمانانشان در فلسطین و اقصا نقاط جهان بی اندیشند و موضع قاطع در حمایت از مسلمانان جهان بخصوص فلسطین ابراز بکنند در خوش‌خدمتی با رژیم صهیونیستی و برادر بزرگانشان آمریکا در زیر قدوم آن‌ها پول فرش می‌کنند تا بتوانند حمایت‌های کاذبانه را علیه یک بخش دیگر از جهان اسلام به یک یدک بکشند. سرمایه و پول‌های حاصله از نفت متعلق به امت اسلامی که به خیر آنان باید به کار رود برای خریداری سلاح استفاده می‌شود و از این سلاح‌ها برای به شهادت مسلمانان در یمن، بحرین، مصر، سوریه، عراق، لیبی، افغانستان و به کار گرفته می‌شود که مایه شرم و ننگ برای آنان هست به قولی دیگر بجای اینکه تمامی نیرو و انرژی امت اسلامی برای دفاع از مظلومیت برادران و خواهران مسلمانشان در فلسطین به خرچ داده شود از پول مسلمانان برای کشتن مسلمانان استفاده می‌شود که دردناک، اسفبار و مایه شرم و افتضاح هست.
امروزه در بطن جوامع اسلامی گروه‌های هستند که موضوع فلسطین را موضوع مربوطه به جهان عرب‌‌ها و یا هم خود فلسطینان دانسته وبیان می‌دارند که این مشکل ما نیست باید خود فلسطینان حل بسازند که این گروه از دو کتکوری بیرون نمی‌باشند یا دست‌نشانده و مزدور کشورهای هستند به اشاره آنان حرف می‌زنند که می‌خواهند موضوع فلسطین و قدس شریف کم‌رنگ سازند و مخیله جوامع اسلام بیرون بکشند و یا هم آگاهی کامل از فضیلت و اهمیت بیت‌المقدس برای مسلمانان ندارند و کورکورانه به آسیاب دشمن آب می‌ریزند.
اما جای بسا امیدواری است که فرزندان حقیقی امت مسلمه به‌اندازه توان و قدرت خویش در مبارزه باقدرت استعمارگر و اشغالگر می رزمند که این گروه جهادی با امکانات ناچیز که دارند به حمایت‌های پروردگار متعال در جنگ‌های متعدد توطئه اسرائیل را خنثی و به پیروزی‌های بزرگ نائل شدند.
علی رغم تمام ناهنجاری و از هم گسیخه گی که جهان اسلام قراردارد با آن هم باید کشور های استعمار گربدانند که بیت المقدس خط قرمز کشورهای اسلامی است وهیچ گاه اجازه نمی دهند که معنویت این مکان مقدس به دست اندازی های پلید کفار خدشه دارشود.

نظرات بسته شده است.