قدرت‌های طاغوتی به دنبال نابودی حافظه تاریخی ملت‌های مسلمان است

نابودی حافظه تاریخی ملت‌های مسلمان

مسلماً یکی از راه‌های فریب و اغواگری، تحریف تاریخ است که امروز مع الاسف به‌صورت هدفمند و با استفاده از ابزارهای مختلف توسط شبکه‌های شیطانی مهندسی می‌شود.
خطرِ تضعیف حافظه تاریخی ملت‌ها علاوه بر اهمیت ذاتی توجه به تاریخ و نگاه عبرت آموزانه به آن، آفات و خطرات مهمی از ناحیه کم‌توجهی به تاریخ و آگاهی نداشتن از حقایق تاریخی ایجاد می‌شود.
یکی از مهم‌ترین این خطرات «تضعیف حافظه تاریخی ملّت» و درنتیجه به‌اشتباه افتادن در شناخت وضعیت فعلی و آینده است:
نسل جوان باید از تاریخ و حوادث تاریخی آگاهی لازم داشته باشند و بدانند که چه اتّفاق در سرزمین آبایی‌شان به وقوع پیوسته است.
اگر از تاریخ آگاهی درست حاصل شود در پرتوی آن می‌توانیم چشم‌انداز آینده را بهتر انتخاب کنیم. شناخت جریان باطل برای تحریف حقایق تاریخی بر بصیرت ما می‌افزاید، یکی از حربه‌های قدرت‌های استعمارگر قطع رابطه ملت‌ها با تاریخشان و «انهدام هویت تاریخی» آن‌ها است، ماجرای فلسطین یکی از مصادیق این توطئه است.
قدرت‌های اشغالگر در دوره‌ای از تاریخ سعی کردند کشورها را اشغال و ملت‌ها را اغوا کنند و سرنوشت آن‌ها را به دست بگیرند، یکی از کارهایشان قطع رابطه این ملت‌ها با گذشته‌شان بود…
همین امروز نگاه کنید، ببینید سعی بر این است که چیزی به نام ملت فلسطین، به کلّی به فراموشی سپرده شود؛ اشغالگران صهیونیستی از گرفتن نام فلسطین شوکه می‌شوند کانّه هیچ سرزمینی به نام فلسطین و هیچ ملتی که مالک این سرزمین باشد، وجود نداشته است… عدم توجّه به ذخایرِ تاریخ و سرگذشت زندگی -که تاریخ عبارت از مجموعه‌ای از حوادث است- این نتایج را دارد. مستکبرین و عوامل شان از راه‌های گوناگونی به دست‌کاری در واقعیات تاریخی به‌قصد بَزَک کردن چهره ظالمان و جنایتکاران پرداخته و ابایی از «تحریف تاریخ» برای فریب و اغواگری نیز ندارند.
بر این اساس آگاهی جوانان از تاریخ برای جلوگیری از توطئه ضروری است.
لازم است همه اقشار جامعه به‌ویژه جوانان از سیرت پیامبر (ص) و تاریخ گذشته جهان اسلام و کشورشان آشنایی داشته باشند چون یکی از راه‌های فریب و اغواگری، تحریف تاریخ است که امروز متأسفانه این کار به‌وفور صورت می‌گیرد.
ملت‌های مسلمان هرگز اجازه ندهند که برای آن‌ها دشمنانشان هویت جعلی و تاریخی دور از واقعیت بسازند و تعریف کنند که آن باعث شود حوادث گذشته فراموش شود و حافظه تاریخی آن‌ها ضعیف و نابود گردد.
یقین دارم که اگر جوان امروزی از قهرمانی‌های نیاکانشان مطلع نشوند، تحلیل و عمق‌یابی نکنند، در شناخت کشور و شناخت آینده سیاسی خویش دچار اشتباه خواهند شد.

نویسنده: دوکتور عبدالرووف توانا

نظرات بسته شده است.