قانون سمع شکایت‌ها توشیح شد

وزارت امر به‌ معروف و نهی از منکر می‌گوید که قانون رسیدگی به شکایت‌ها در ۲ فصل و ۲۳ ماده از سوی رهبر امارت اسلامی توشیح شده است.

وزارت امر به‌ معروف و نهی از منکر می‌گوید که قانون رسیدگی به شکایت‌ها در ۲ فصل و ۲۳ ماده از سوی رهبر امارت اسلامی توشیح شده است.

سید علی صدیق‌الله معین وزارت امر به معروق و نهی از منکر می‌گوید که در سال گذشته به یک‌هزار و هفت‌صد شکایت رسیدگی شده که این رقم نظر به سال‌های پیش کاهش را نشان می‌دهد. به گفته‌ی او، وزارت امر به‌معروف و نهی از منکر بر بنیاد این قانون مکلف است تا فضایی را برای مردم ایجاد کند که بتوانند شکایت‌های خود را به‌گونه‌ی آزادنه ثبت کنند.

معین سمع شکایت‌های وزارت امر به ‌معروف و نهی از منکر گفت: «ان‌شاءالله بر اساس این قانون توشیح شده، فاصله میان ملت و حکومت از بین خواهد رفت و به شکایات مردم فقیر و بی‌سرنوشت رسیدگی و حفاظت از سر و مال آنان خواهد شد.»

در میان یک‌هزار و هفت‌صد شکایتی که سال گذشته در کابل ثبت شد، شکایت‌های وجود دارند که مردم از مسوولان و نظامیان امارتی کرده‌اند. به باور آقای صدیق‌الله، رضایت مردم از کارکرد امارت اسلامی و مسوولان سبب شده تا رقم شکایت‌ها کاهش یابد.

سید علی صدیق‌الله افزود: «امسال سطح شکایت در کابل کاهش یافته و تنها ۱۷۰۰ شکایت به ثبت رسیده است؛ اما سال‌های گذشته این شکایت‌ها زیاد ثبت شده بود.»

این در حالی‌ست که به گفته‌ی مسوولان، در سال اول حاکمیت امارت اسلامی بیش از پنج‌هزار شکایت در کشور ثبت شده بود.

بربنیاد اطلاعات وزارت امر به ‌معروف و نهی از منکر، زنان نیز حق ثبت شکایت را دارند و مردم می‌توانند شکایت‌های شان را به‌گونه ۲۴ ساعته با وزارت در میان بگذارند.

نظرات بسته شده است.