فراغت 40 دانشجوی دختر از رشته قابلگی در ولایت بامیان

روز چهارشنبه 16 حوت، مراسم فراغت 40 تن از دختران در ولایت بامیان از رشته قابلگی با حضور والی این ولایت برگزار شد.

عبدالله سرحدی، والی ولایت بامیان در مراسم فراغت 40 تن از دختران از رشته قابلگی در این ولایت، ضمن تاکید بر فراگیری علم ودانش گفته است که اداره محلی بامیان تلاش دارد تا زمینه‌ بهتر کسب علم و دانش را برای دختران و پسران مطابق احکام اسلامی فراهم نماید.

روز چهارشنبه 16 حوت، مراسم فراغت 40 تن از دختران در ولایت بامیان از رشته قابلگی با حضور والی این ولایت برگزار شد.

به نقل از دفتر مطبوعاتی ولایت بامیان، عبدالله سرحدی، والی این ولایت در این مراسم گفت: جای خوشی است که دختر خانم‌ها با تحمل سختی‌ها و زحمات فراوان خود و خانواده‌های شان، کوشش می‌کنند که به تحصیلات شان ادامه بدهند تا باشد که فردا مصدر خدمت به جامعه و کشور شان باشند.

وی با بیان این مطلب که فراگیری علم ودانش یک وجیبه دینی بوده، افزود: رهبری اداره محلی بامیان تلاش دارد تا زمینه‌ها و شرایط بهتری کسب علم و دانش نوجوانان و جوانان اعم از طبقه ذکور و اناث را با توجه به در نظر داشت اصول و چارچوب احکام اسلامی فراهم نماید.

والی بامیان همچنین از دختران که از رشته قابلگی فارغ شده اند خواست تا بطور جدی و شبانه روزی در شفاخانه ها تلاش کنند به مردم و مادران خدمت دلسوزانه و مخلصانه نمایند.

گفته شده که در این جشن فارغ‌التحصیلی حدود ۴۰ تن  دانشجو که شامل مرکز و تمام ولسوالی‌های بامیان بودند از یک دوره آموزشی دوساله در رشته قابلگی که تمویل کننده آن سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و تطبیق کننده آن موسسه اجتماعی و تخنیکی وطن می باشد، فارغ‌التحصیل شدند.

 

نظرات بسته شده است.