عیدفطر بشارت و تولد دوباره مؤمنان است

عیدفطر بشارت و تولد دوباره مؤمنان است

عیدفطر بشارت و تولد دوباره مؤمنان است

عبدالرووف توانا در مسجد جامع حضرت خالد ابن ولید مزارشریف در نماز عید سعید فطر سخنرانی نمود، که محورهای سخنرانی قرار زیر است:

🔸️در آغاز فرا رسیدن (عید) روز موعود میثاق فی مابین خدا و بندگان مخلص الهی که در حقیقت تحول عظیم معنویی است را برای امت اسلامی به‌ویژه مردم مسلمان و مجاهد افغانستان تبریک عرض می‌نمایم.

🔸️عید فطر جشن تولد فطرت سلیم است؛ فطرتی که از غبارها و زنگارها پاک شده و اکنون در زیباترین شکل خودنمایی می‌کند این عید کسی است که خدا روزه‌اش را پذیرفته، نماز او را ستوده و هر روز که خدا نافرمانی نشود، آن روز عید است.

🔸️زمان آن است که درهای بسته را با کلید عقل، منطق و شریعت باز کرد و برای ساختن افغانستان پسا از اشغال از تمام توان و قوت فرزندان دلسوز و با بصیرت آن استفاده بهینه نمود و تمام علل و اسباب جنگ و نفاق را برچید.

🔸️بیائید گره‌های کور استعمار را با دست خودمان باز کنیم، آغوش پر مهر و محبت را بروی یک‌دیگر باز نموده با تحمل رنج، مشقت و گذشت بر تقویت نظام اسلامی که عدالت از شاخصه‌های اصلی آن است تلاش مخلصانه نماییم و در زیر لوای اسلام عزیز چون برادر و برابر زندگی نموده در آینه قدم نمای نظام حضور عزتمند خویش را بدون تبعیض ببینیم‌.

🔸️ام‌سال عید سعید فطر در شرایط فرا می‌رسد که قلب تپنده امت اسلامی فلسطین مورد هجمه و بی حرمتی رژیم سفاک صهیونیستی قرار گرفته و غزه بیش از شش ماه است که در میان خون و آتش می‌سوزد و‌ مسلمانان نظاره‌گر کشتار برادران و خواهران شان می‌باشند. ‌تا اکنون بیش از یک‌صد ‌هزار انسان مظلوم ‌و بی‌کس زخمی و شهید شده اند، در غزه مسجد برای عبادت، شفاخانه‌ای برای مداوای مجروحین و  دانشگاهی برای ادامه تحصیل دانشجویان و هیچ زیر بنایی برای استمرار حیات باقی نمانده است.

حمایت از ملت مسلمان فلسطین جز اعتقادات و ایمان هر مسلمان است.

گفتنی هست که در اخیر دعای دسته جمعی به حق مردم مظلوم غزه صورت گرفت.

نظرات بسته شده است.