عوامل جنایت کشتار نمازگزاران در هرات شناسایی و مجازات شوند

شورای علمای شیعه هرات در پیوند با حمله به مسجد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در ولسوالی گذره هرات بیانیه ای را صادر نموده و این حمله را محکوم نمود.

شورای سرتاسری علمای شیعه هرات در واکنش به حمله تروریستی شب گذشته در مسجد امام زمان (عج) با صدور بیانیه ای تاکید کرد که از مسئولین امارت اسلامی انتظار دارد هرچه زودتر عوامل این جنایات شناسایی نموده و آنها را به اشد مجازات برساند تا دیگر شاهد این قبیل اقدامات تروریستی دشمنان در کشور نباشیم.

شورای علمای شیعه هرات در پیوند با حمله به مسجد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در ولسوالی گذره هرات بیانیه ای را صادر نموده و این حمله را محکوم نمود.

در این بیانیه ذکر شده است که، بار دیگر عوامل جنایت پیشه و مزدور اجانب با اقدام تروريستی در مسجد امام زمان (عج) واقع در شهرک اندیشه ولسوالی گذره هرات عده ای از نمازگزاران مظلوم و بی دفاع کشورمان را شهید و مجروح ساختند.

در ادامه گفته شده است، این اقدام وحشیانه که قلوب هموطنان عزیز و تمامی آزادگان جهان را جریحه دار کرده است، نشانگر نهایت ددمنشی و پست فطرتی عاملان و آمران پشت پرده ی این جنایت است که از سر استیصال و عجز، چشم دیدن افغانستانی باثبات، آرام و در حال پیشرفت را ندارند و دست به این قبیل جنایات می زنند.

شورای علمای شیعه هرات ضمن عرض تسلیت این واقعه دردناک به ملت شریف افغانستان و خانواده های داغدار و آرزوی بهبودی و شفای تمامی مجروحین از مسئولین امارت اسلامی انتظار دارد هرچه زودتر عوامل این جنایات شناسایی و آنها را به اشد مجازات برسانند تا دیگر شاهد این قبیل اقدامات تروریستی دشمنان در کشور نباشیم.

گفته می شود که شب گذشته هنگام نماز مغرب و عشا افراد مسلح ناشناس بالای نماز گزاران در مسجد امام زمان (عج )در شهرک اندیشه (محمدیه ) ولسوالی گذره هرات حمله مسلحانه نمودند که ۷ تن شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند.

در میان شهدای این رویداد یک کودک ۳ ساله بنام رقیه نیز شامل می باشد.

 

نظرات بسته شده است.