عبدالسلام حنفی: گسترش آموزش به نقاط دوردست کشور از مسوولیت‌های ا.ا است

عبدالسلام حنفی با تاکید بر ارتقای کیفیت تعلیمی در کشور، می‌گوید در گذشته مکتب‌ها و آموزگاران خیالی در کشور وجود داشتند؛ اما اکنون در این عرصه توجه جدی صورت گرفته است.

عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست‌الوزراء می‌گوید که امارت اسلامی مخالف آموزش عصری نیست و گسترش آموزش به نقاط دوردست کشور از مسوولیت‌های حکومت سرپرست است.

آقای حنفی در نشست زیرنام “ورکشاپ هماهنگی بهتر امور برای رییسان معارف ولایتی”، از مسوولان امارت اسلامی می‌خواهد تا مسوولیت‌های شان را به گونه‌ی بهتر انجام دهند و با مردم از رویه نیک کار بگیرند.

معاون اداری ریاست‌الوزراء در این نشست گفت: «همه‌ی مسوولین از الف تا یا باید به مسوولیت خود به صورت جدی متوجه باشند تا این‌که خدا ناخواسته به نزدک الله متعال به حیث مسوول قرار نگیرند.»

عبدالسلام حنفی با تاکید بر ارتقای کیفیت تعلیمی در کشور، می‌گوید در گذشته مکتب‌ها و آموزگاران خیالی در کشور وجود داشتند؛ اما اکنون در این عرصه توجه جدی صورت گرفته است.

سرپرست وزارت معارف که در این نشست حضور داشت، می‌گوید در ۲۰ سال گذشته سطح کیفیت آموزش دینی و عصری پایان بوده و این وزارت می‌کوشد تا کیفیت آموزش در کشور بهتر شود.

سید حبیب‌الله آغا سرپرست وزارت معارف در این باره گفت: «آینده‌ی اولادهای مردم افغانستان، تربیه‌ی آن‌ها، برای آن‌ها ذهنیت درست دادن و اصلاح درست فکری آن‌ها مسوولیت ما و شما است.»

ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی نیز در این نشست می‌گوید که استخدام افراد در ادارات باید بر اساس استعداد صورت گیرد و نباید افراد بر بنیاد روابط و دوستی استخدام شوند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در خطاب به کارمندان حکومت سرپرست، می‌گوید که در انجام وظایف خود صادق باشند و از رهبران خود اطاعت کنند.

آقای ندیم افزود: «در نظام اسلامی در درجه‌ی نخست مکلفیت امیر مسلمانان این است که از لحاظ شریعت این است که وقتی کدام مسوول را تعیین می‌کند فردی را انتخاب کند که اهلیت و توانایی آن کار را داشته باشد.»

سرپرست وزارت معارف هم‌چنان می‌گوید که حکومت‌داری حق عالمان دین است و تا اکنون این حق عالمان دینی غصب شده بود.

بر بنیاد اطلاعات وزارت معارف، برای مدرسه‌های کشور یک نصاب واحد ترتیب شده و مسوولان باید این نصاب را در مدرسه‌ها تطبیق کنند. این وزارت می‌افزاید که نصاب مکتب‌ها نیز زیر کار است.

نظرات بسته شده است.