عبدالحکیم شرعی: انتقاد برخی از عالمان دینی از حکومت به معنی تخریب نظام است

عبدالحکیم شرعی سرپرست وزارت عدلیه انتقاد برخی از عالمان دینی از حکومت سرپرست را به معنی تخریب نظام می‌داند.

عبدالحکیم شرعی سرپرست وزارت عدلیه انتقاد برخی از عالمان دینی از حکومت سرپرست را به معنی تخریب نظام می‌داند.

آقای شرعی در دومین دور فراغت فاضلان تخصص افتاء و قضاء، می‌افزاید کسانی که از نظام کنونی انتقاد دارند باید با رهبر امارت اسلامی نخست گفت‌وگو کنند.

سرپرست وزارت عدلیه گفت: «شیخ صاحب از شریعت انحراف نمی‌کند، او به شریعت صد در صد پابند است و اگر به دلایل شرعی یک کار مثبت پیشنهاد کنید و همرای شان مشوره کنید، شيخ صاحب از آن کار نمی‌گذارد

عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست‌الوزرا که در این مراسم اشتراک کرده، از فارغان می‌خواهد تا بیش‌تر مطالعه کنند و پس از راهیابی در ادارات با شهروندان به گونه‌ی برخورد کنند که باعث بدنامی حکومت سرپرست نشود.

آقای حنفی گفت: «ما باید بر اساس اصولی اسلامی با مراجعین و ملت افغانستان برخورد کنیم و قسمی برخورد نکنیم که سبب بدنامی نظام شود

ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در این مراسم می‌گوید که تخصص در علوم دینی و عصری نیاز جامعه است و باعث پیشرفت کشور می‌شود.

به گفته‌ی آقای ندیم، امارت اسلامی به علوم دینی و عصری توجه خاص دارد و از مسوولان ادارات می‌خواهد تا برای فارغان زمینه کار را فراهم کنند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت: «تخصص یک نیاز جامعه و باعث پیشرفت کشور می‌گردد و یک نیاز مهم است اگر چه در علوم دینی و یا عصری باشد

سید حبیب‌الله آغا سرپرست وزارت معارف گفت: «یک وقت خواهد آمد که این نظام مستحکم باشد و در بخش علمی، سیاسی، دفاعی، اقتصادی، صحت و دیگر عرصه‌ها این کشور به خودکفایی برسد

به گفته‌ی مسوولان در جامعه عبدالله بن مسعود، در دومین دور فراغت این نهاد نزدیک به ۱۳۰ تن در بخش افتاء و قضاء تخصص به دست‌آورده‌اند.

در همین حال، کسانی که تازه از جامعه عبدالله بن مسعود فارغ شده‌اند، از حکومت سرپرست می‌خواهند که برای آنان زمینه کار را در کشور فراهم کند.

نظرات بسته شده است.