طی دو‌ هفته گذشته ۵۰ هزار افغان از ایران و پاکستان اخراج شدند

برگشت مهاجرین از ایران و پاکستان

مقام‌ها در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امارت اسلامی می‌گویند که در طی دو هفته گذشته حدود ۵۰ هزار مهاجر افغانستانی از کشورهای پاکستان و ایران به گونه اجباری اخراج شده‌اند.

به گفته‌ی مسئولان این وزارت، برای مهاجرین عودت کننده در تمامی بخش ها سهولت هایی در نظر گرفته شده که پس از ثبت و راجستر آنان توسط کمیته‌های موظف در مرز، کمک های نقدی، سیم کارت رایگان و مواد خوراکی و همچنان خدمات صحی نیز ارائه می‌گردد.

به نقل از تلویزیون ملی، عبدالمطلب حقانی، سخنگوی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان گفته که طی دو هفته گذشته از ایران و پاکستان حدود ۵۰ هزار مهاجر افغانستانی از این دو کشور اخراج شده اند.

روند اخراج اجباری مهاجرین افغانستانی از سراسر دنیا علی الخصوص از کشورهای همسایه یعنی پاکستان و ایران ادامه دارد، مهاجرین‌ی که بنابر دلایلی چون جنگ، نا امنی، مشکلات اقتصادی و حوادث طبیعی مجبور به ترک کشور گردیده اند.

این درحالی است که چند روز قبل مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزراء طی سفری به ولایت ننگرهار از کمپ عمری، کمیساری و شهرک مهاجرین در مرز تورخم دیدن کرده است.

معاون سیاسی ریاست الورراء پس از این سفر اطمینان داده و گفته” تلاش ما این است که روند بازگشت مهاجرین را به گونه داوطلبانه از کشور های بیرونی صورت بدهیم”

نظرات بسته شده است.