شورای امنیت امروز میزبان نشستی درباره افغانستان است

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که نشست‌های سازمان ملل متحد درباره افغانستان زمانی برایند مثبت دارد که آنان واقعیت‌های افغانستان را بازتاب دهند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز(چهارشنبه) بار دیگر میزبان نشستی درباره اوضاع افغانستان خواهد بود.

سرپرست نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد به طلوع‌نیوز گفته است که رزا اوتونبایوا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان گزارش سه ماهه از اوضاع افغانستان را در این نشست ارایه می‌کند.

نصیراحمد فایق سرپرست نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد افزود: «شورای امنیت سازمان ملل متحد به تاریخ ششم مارچ جلسه‌ی را در مورد اوضاع افغانستان برگزار می‌کند و در آن‌جا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد رزا اوتونبایوا اشتراک می‌کند و در مورد وضعیت افغانستان در سه ماه گذشته توضیحاتی را به اعضای شورای امنیت ارایه می‌کند.»

اما امارت اسلامی می‌گوید که یوناما در افغانستان به‌دنبال بزرگ‌نمایی نکات منفی ‌است؛ از همین‌رو امارت اسلامی درباره برگزاری این نشست خوش‌بین نیست.

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که نشست‌های سازمان ملل متحد درباره افغانستان زمانی برایند مثبت دارد که آنان واقعیت‌های افغانستان را بازتاب دهند.

آقای مجاهد گفت: «چیزی‌که تجربه داریم، امیدوار نیستم، قسمی معلوم می‌شود که آنان وظیفه گرفتند که در برابر افغانستان صحبت کنند، نکته چینی کنند و روی حرف منفی بحث کنند، آن را بزرگ‌نمایی کنند و بالای آن گزارش‌دهی کنند.»

محب‌الله شریف آگاه مسایل سیاسی به رسانه ها گفت: «علتی که تا هنوز نشست‌های مختلف شورای امنیت در ارتباط به قضیه افغانستان تاثیرگذار نبوده و نتیجه نداده، این است که به نظر من هنوز هم در بین اعضای تصمیم گیرنده حقیقی اختلاف‌نظر وجود دارد.»

نشست شورای امنیت که قرار است فردا برگزار شود، دومین نشست این شورا درباره اوضاع افغانستان در یک ماه گذشته است.

نظرات بسته شده است.