شهادت ۱۴ فلسطینی در حمله رژیم صهیونیسیتی در رفح/ تجاوز جدید امریکا و انگلیس به یمن

یکصدو بیست و پنجمین روز عملیات طوفان الاقصی.

شهادت ۱۴ فلسطینی در حمله رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی در رفح، تجاوز جدید امریکا و انگلیس به یمن و واکنش ها به شهادت یکی از فرماندهان حزب‌الله عراق از جمله مهمترین تحولات یکصدو بیست و پنجمین روز عملیات طوفان الاقصی است.

منابع فلسطینی گزارش دادند در بمباران رژیم صهیونیستی به دو باب منزل مسکونی در منطقه «تل السلطان» در غرب ولایت رفح واقع در جنوب نوار غزه 12 نفر از جمله 5 کودک به شهادت رسیدند و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر امریکا در تجاوزی جدید به خاک عراق،  «وسام محمد صابر» معروف به «ابو باقر الساعدی» از فرماندهان حزب الله عراق را به شهادت رساند.

رسانه‌های یمنی بامداد امروز پنجشنبه از تجاوز جدید امریکا و انگلیس به منطقه القطینات در ولسوالی باقم در ولایت صعده خبر دادند.

مهمترین تحولات صدوبیست و پنجمین روز طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

دیدار بلینکن با ابومازن در رام الله / تلاش امریکایی‌ها برای احیای تشکیلات خودگردان

وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله دیدار کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه امریکا، بلینکن در دیدار خود با ابومازن بر مخالفت واشنگتن با هرگونه کوچ اجباری فلسطینی‌ها از غزه تاکید کرد.

بلینکن با محمود عباس همچنین در مورد مزایا و فواید حاصل از احیای فعالیت تشکیلات خودگردان فلسطین گفت‌وگو کرد.

بلینکن همچنین در این دیدار بر حمایت واشنگتن از ایجاد کشور مستقل فلسطینی برای آنچه بهترین راه تحقق صلح و امنیت پایدار خواند، تاکید کرد.

شهادت 14 فلسطینی در حمله رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی در رفح

در بمباران رژیم صهیونیستی به دو باب منزل مسکونی در منطقه «تل السلطان» در غرب ولایت رفح واقع در جنوب نوار غزه 14 نفر از جمله 5 کودک به شهادت رسیدند و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

تجاوز جدید امریکا و انگلیس به ولایت صعده یمن

رسانه‌های یمنی از تجاوز جدید امریکا و انگلیس به منطقه «القطینات» در ولسوالی «باقم» در ولایت صعده خبر دادند.

شنیده شدن صدای انفجار در الحدیده یمن

برخی منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجارهایی در ولایت الحدیده یمن خبر می دهند.

هنوز گزارش های بیشتری درباره این انفجار منتشر نشده است.

امریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بارها به اهدافی در خاک یمن تجاوز کردند.

حزب الله عراق خبر شهادت یکی از فرماندهان این جنبش را تائید کرد

ابوحسین الحمیداوی، دبیرکل کندک‌های حزب‌ الله عراق شهادت وسام محمد صابر «ابو باقر الساعدی» از فرماندهان این جنبش را تائید کرد.

«پولیتیکو» به نقل از مقامات امریکایی حمله پهپادی در عراق را تائید کرد و این حمله را در انتقام به کشته شدن سه نظامی این کشور در مرز سوریه با اردن قلمداد کرد.

مقام نظامی عراق: اقدام خصمانه جدید امریکا منطقه را به سمت پیامدهای خطرناک سوق می‌دهد

«تحسین الخفاجی» رئیس واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق تاکید کرد اقدام خصمانه جدید امریکا در بغداد همه تفاهم‌های دو طرف را تضعیف می‌کند.

ما طرف امریکایی و نیروهای ائتلاف را مسئول عواقب این اقدامات خطرناک می دانیم که امنیت و ثبات کشور را تهدید می کند.

این اقدام، دشمنی آشکار و نقض حاکمیت عراق است که منطقه را به سمت پیامدهای خطرناک سوق می‌دهد.

الخزعلی خواستار درخواست دولت عراق به شورای امنیت برای اخراج اشغالگران امریکایی شد

الشیخ الخزعلی دبیرکل جنبش اهل الحق عراق تاکید کرد: تجاوزات امریکا با وجود اقدامات مثبت دولت عراق و پایبندی گروههای مقاومت به آرامش همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تداوم حملات امریکا نقض حاکمیت عراق و شاهدی بر توهین و تحقیر امریکا نسبت به دولت و ملت عراق است.

دبیرکل جنبش اهل الحق عراق تاکید کرد که لازم است عراق درخواست رسمی برای خروج فوری نیروهای خارجی به شورای امنیت ارائه کند.

عراق: امریکا با حمله پهپادی حاکمیت این کشور را نقض کرده است

مرکز بخش اطلاع رسانی امنیتی عراق حمله پهپادی امریکا در عراق را تائید کرد و آن را نقض آشکار حاکمیت این کشور دانست.

در بیانیه این نهاد امنیتی عراق آمده است: پهپاد‌های امریکایی با نقض آشکار حاکمیت عراق، دو تن از رهبران حشد شعبی را در شرق بغداد هدف قرار دادند.

واکنش حماس به اقدام تجاوزکارانه امریکا در خاک عراق/ دولت امریکا مسئول تشدید تنش در منطقه است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس حمله امریکا در به شهادت رساندن یکی از فرماندهان حزب الله را محکوم و تاکید کرد: منطقه جز با پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی شاهد ثبات و امنیت نخواهد بود.

در بیانیه جنبش حماس آمده است: ما تجاوزات وحشیانه ای را که بغداد پایتخت عراق را هدف قرار داد و منجر به شهادت فرماندهان مقاومت عراق شد، به شدت محکوم می کنیم.

حماس تاکید کرد: تجاوز به بغداد تعرض و نقض حاکمیت و امنیت عراق و در راستای خدمت به برنامه های رژیم اشغالگر صهیونیستی و پروژه‌های توسعه طلبانه این رژیم است.

در این بیانیه ضمن اعلام تسلیت به دولت عراق تاکید شد است که دولت بایدن رئیس جمهور امریکا مسئول تشدید تنش‌ها در منطقه است.

شنیده شدن صدای انفجار در پایگاه اشغالگران امریکایی در میدان نفتی «العمر»

خبرگزاری روسی اسبوتنیک گزارش داد انفجارهایی که پایگاه امریکایی را لرزاند ناشی از یک حمله انتحاری با هواپیمای بدون سرنشین بود که منطقه «القریة الخضراء» مقر نظامیان و افسران امریکایی را هدف قرار داد.

این خبرگزاری در عین حال گزارش داد که تا این لحظه هیچ اطلاعاتی در مورد تلفات انسانی این حمله دریافت نشده است.

بر اساس این گزارش این حمله در فاصله کمتر از یک ساعت از تجاوز امریکا به خاک عراق و هدف قرار دادن یک موتر غیرنظامی صورت گرفت که طی آن یکی از فرماندهان حزب الله عراق به شهادت رسید.

انصارالله یمن: حضور امریکا در منطقه عامل ناامنی و بی‌ثباتی است

دفتر سیاسی انصارالله یمن در واکنش به تجاوز جدید آمریکا در عراق و به شهادت رساندن یکی از فرماندهان حزب الله عراق گفت: حضور آمریکا در عراق و منطقه دلیل اصلی ناامنی و بی ثباتی و در راستای حفظ رژیم صهیونیستی است.

این حملات مکرر امریکا به مردم این کشور تأثیری بر موضع آن در حمایت از مردم فلسطین نخواهد داشت.

ما به ملت عراق و مقاومت اسلامی در عراق تسلیت می‌گوییم و فداکاری‌های بزرگشان را برای دفاع از مردم فلسطین تبریک می‌گوییم.

«علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن هم اعلام کرد: ما اقدام جنایتکارانه امریکا در هدف قرار دادن یکی از فرماندهان مقاومت اسلامی عراق را محکوم می‌کنیم.

 

نظرات بسته شده است.