سیمینار علمی ارتقای ظرفیت «اصول اداری و مهارت های رسانه‌ای» برای کارمندان رادیو فجر برگزار شد

سیمینار علمی ارتقای ظرفیت برای کارمندان رادیو فجر برگزار شد

سمیناری علمی تحت عنوان اصول اداری و مهارت های رسانه‌ای برای ارتقای ظرفیت مدیران، کارکنان و کارمندان در تالار همایش این رادیو برگزار شد.
این برنامه، با تلاوت آیات از قرآن کریم توسط قاری مصباح علی زاده گوینده برنامه قرآنی مژده های آسمانی آغاز گردید.
سپس نقیب الله حفیظی رئیس رادیو فجر، در گشایش محفل، ضمن عرض خیرمقدم حاضرین و اشتراک‌کننده‌گان، روی اهمیت طرح سیمینار ها و اصول اداری رسانه سخنرانی نموده گفت: برگزاری چنین سیمینار های تقویتی و آموزشی به مثابه مواد سوخت یک ماشین است. اگر ماشین بدون مواد سوخت باشد ماشین کار نمیکند و بدون شک نمیتواند هیچ منفعتی به مالکش برساند؛ یک اداره هم به همین اندازه برای اینکه رشد کند و به توسعه و انکشاف برسد نیاز به مواد سوخت (برگزاری برنامه های تقویتی) دارد.
وی افزود: خوش‌بختانه رادیو فجر با توجه به اهمیت این مهم، ماهانه برنامه های آموزشی و تقویتی را برگزار می‌کند تا کارکنان این اداره بروز و مسلکی باشند تا بتوانند در راستای فعالیت های رسانه‌یی خود خوب بدرخشند و صادقانه و مخلصانه فعالیت کنند.
وی در اخیر سخنانش از مدیران بخش های مختلف رسانه‌ی فجر خواست تا پلان های کاری و برنامه هایشان را با توجه به یک اولویت بندی طرح ریزی کنند تا بهتر و زودتر به نتیجه مطلوب برسند.
به تعقیب آن، مولوی نجیب الله لبیب مسوول علمای کانون شهید توانا و مسوول برنامه به‌سوی نور رادیو فجر گفت: عمر انسان یک نعمت کلان خداوند است که باید از این نعمت به گونه بهتری استفاده شود.
وی گفت: بهترین لحظه عمر انسان دوره جوانی است که در مسیر درست و رضای خداوند باید از آن استفاده کرد.
در ادامه سخی سروری مدیر تولید و نشرات رادیو فجر گفت: فراگیری مهارت گوینده‌گی در رسانه یک اصل است که می باید یک کارمند رسانه توجه جدی داشته باشد.
سروری افزود: سواد کافی، زبان مناسب و سیمای خوش از عناصر مهم گویندگی به شمار می‌رود که برای یک خبرنگار و گوینده از اهمیت اساسی برخوردار است.
سپس در بخش دیگر از برنامه عبدالصبور توانا گوینده برنامه سیاسی رادیو گفت: خانواده فجر صدای اتحاد و همدلی و هم‌بستگی مردم افغانستان است که همواره در جهت بیداری و آگاهی جامعه فعالیت های ارزشمندی را انجام می‌دهند.
آقای توانا از اینکه رادیو فجر همیشه اطلاع رسانی دقیق از اخبار جهان اسلام نموده، حامی و بلندگوی مردم مظلوم فلسطین بوده سپاسگزاری کرد.
توانا در اخیر سخنانش یک سلسله اصول اداری و موضوعات مهم کاری را نیز به عنوان نقشه راه برای کارکنان این رسانه ترسیم نمود.
در اخیر سمینار مهندس محراب الدین جویا معاون کانون علمی سخنرانی نموده گفت: خودشناسی – خداشناسی در یک اداره نقش بسیار مهم و سازنده دارد مدیران یک اداره با توجه به اصل تقوا و پرهیز گاری به بهترین شکل می‌توانند وظایف خودرا انجام دهند.
در پایان؛ برنامه با دعاییه خیر ایشان به پایان رسید.

نظرات بسته شده است.