سند همکاری حمل و نقل جاده ای بین افغانستان و ایران به امضا رسیده است

جواد هدایتی در دیدار با حمیدالله آخندزاده سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی امارت اسلامی درباره مفاد این توافق نیز گفت‌وگو کرده‌است.

رسانه های جمهوری اسلامی ایران به نقل از جواد هدایتی مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این کشور گزارش داده اند که سند هم‌کاری حمل‌ونقل جاده‌ای میان ایران و افغانستان به امضا رسیده است.

به نقل از تسنیم، جواد هدایتی در دیدار با حمیدالله آخندزاده سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی امارت اسلامی درباره مفاد این توافق نیز گفت‌وگو کرده‌است.

گفته شده که در این دیدار مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایران بر اراده این کشور به افزایش مناسبات اقتصادی دو کشور، تقویت کریدورهای ترانزیتی و اهمیت تکمیل راه‌های هرات- مزار شریف جهت سهولت دسترسی به کشورهای آسیای میانه برای سایر کشورهای منطقه تاکید کرده است.

این مقام ایرانی همچنین با استقبال از تصمیم دولت افغانستان مبنی بر استفاده از ظرفیت بندر چابهار، از آمادگی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای دولت جمهوری اسلامی ایران جهت همکاری و تسهیل ترانزیت کالاها برای تجار افغانستان در قالب زنجیره خدمات لجستیکی در پسکرانه بندر چابهار و پایانه های مرزی مشترک خبر داده است.

وزارت ترانسپورت گفته که در این دیدار در باره توافقات دوجانبه میان هیئت تخنیکی امارت اسلامی و هیئت ایرانی روی کاهش هزینه‌های ترانسپورت جاده‌ای، توسعه و تسهیل روابط دوجانبه ترانسپورت بین‌المللی و دیگر موضوعات گفتگو شده است.

گفتنی است که وزارت ترانسپورت و هوانوردی امارت اسلامی تا هنوز اطلاعیه تازه ای در مورد امضای این توافقنامه همکاری منتشر نکرده است.

نظرات بسته شده است.