سقوط یک چرخ‌بال در غور یک کشته و ۱۲ زخمی برجا گذاشت

وزارت دفاع در یک اعلامیه گفته است که این چرخ‌بال پس از مشکلات فنی ناگزیر به نشست اضطراری شد.

در نتیجه‌ی سقوط یک چرخ‌بال نیروهای هوایی در ولایت غور، یک نفر جان باخته و دوازده نفر دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع در یک اعلامیه گفته است که این چرخ‌بال پس از مشکلات فنی ناگزیر به نشست اضطراری شد.

در اعلامیه وزارت دفاع آمده است که این چرخ‌بال برای بیرون ساختن پیکرهای قربانیان که دو روز پیش موتر حامل شان در دریای هریرود غرق شده بود، از هرات به غور آمده بود.

اعلامیه افزوده است: «صبح امروز یک بال طیاره نوع “MI 17” قوای هوایی کشور که به هدف بیرون کشیدن اجساد تعداد هم‌وطنان مان که چندی قبل با موتر نوع فلانکوچ در دریای هریرود ولایت غور افتاده بودند، اعزام شده بود، پس از نجات، طیاره دچار عوارض تخنیکی شده و هنگام نشست اضطراری در شهر فیروزکوه به یک دیوار برخورد کرده و سقوط کرده است. متاسفانه، در نتیجه ۱ تن شهید و ۱۲ سرنشین دیگر آن زخم برداشته‌اند.»

مقام‌های محلی ولایت غور نیز گفته‌اند که این چرخ‌بال برای بیرون کشیدن پیکرهای شماری از غیرنظامیان که موتر شان در دریای هریرود در نزدیکی شهر فیروزکوه غرق شده بود، صبح امروز از هرات به غور آمده بود.

چرخ‌بال نیروهای هوایی پس از برخورد به دیوار ساختمان ولایت غور، به دریای هریرود در مرکز شهر فیروزکوه سقوط کرده است.

سمیع‌الله گواه رویداد به رسانه ها گفت: «ما از همین‌جا می‌گذشتیم که چرخ‌بال از سر ما گذشت و بعد متاسفانه سقوط کرد.»

عبدالحمید یکی دیگر از گواهان رویداد گفت: «این چرخ‌بال بلند شد و می‌خواست طرف هرات برود، بعد به دیوار برخورد کرد و افتاد.»

موتر حامل غیرنظامیان دو روز پیش هنگامی که از هرات به غور می‌رفت، در مربوطات شهر فیروزکوه از جاده منحرف شده و در آب‌های سیل‌آسای دریای هریرود افتاد. دو نفر از سرنشینان این موتر جان باختند و یک تن دیگر از سوی نیروهای امنیتی نجات داده شده است.

نظرات بسته شده است.