سفر هیات امارت اسلامی به هدف بررسی چالش‌های مهاجران به ولایت ننگرهار

مسوولان در وزارت سرحدات، اقوام و قبایل می‌گویند که هدف از سفر مقام‌های امارت اسلامی به ننگرهار بررسی چالش‌های مهاجران اخراج‌شده از پاکستان و فراهم‌آوری کمک به آنان است.

یک هیات متشکل از سرپرست‌وزیران مهاجران و برگشت‌کننده‌ها، سرحدات، اقوام و قبایل و همچنان معین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به ولایت ننگرهار سفر کرده است.

مسوولان در وزارت سرحدات، اقوام و قبایل می‌گویند که هدف از سفر مقام‌های امارت اسلامی به ننگرهار بررسی چالش‌های مهاجران اخراج‌شده از پاکستان و فراهم‌آوری کمک به آنان است.

نورالله نوری سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل در این سفر از خط فرضی دیورند دیدن و با باشنده‌ها و مسافران این مسیر نیز دیدار کرده است.

آقای نوری گفته است: «از ساحه دیدن کردیم و مسوولان به مشکلات به اندازه توان شان رسیدگی می‌کنند و به ویژه چالش‌های که مهاجران با آن روبه‌رو اند به بسیار شکل منظم رسیدگی می‌شود.»

تلاش‌های برای ساخت و ساز سرپناه موقت و دایمی از سوی کمیسیون عالی رسیدگی به مهاجران کشور که وزارت سرحدات، اقوام و قبایل نیز عضویت آن را دارد، جریان دارد.

حمدالله فطرت رییس ارتباطات و نشرات وزارت سرحدات، اقوام و قبایل گفت: «مهاجرانی که به کشور باز می‌گردند و با مشکلات و چالش‌های که در این‌جا روبه‌رو می‌شوند در این باره با مهاجران دیدار داشتیم و این وعده را می‌دهیم که با سپری شدن زمستان کار عملی را روی پناه‌گاه‌های دایمی شروع خواهیم کرد.»

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی گفت: «دیدن آن‌ها از تورخم حالت کنونی دروازه بود رفت و آمد افغان‌ها و مهاجران بازگشت کننده، اموال بازرگانی و بیماران و همچنان از پوسته‌های که در آن‌جا به هدف جلوگیری از قاچاق ایجاد شده بازدید کردند.»

بر بنیاد آمارهای وزارت مهاجران و برگشت‌کننده‌ها در یک سال گذشته حدود یک میلیون مهاجر افغان از کشورهای پاکستان، ایران و ترکیه به کشور برگشته‌اند.

نظرات بسته شده است.