سرحدی: ۱۳ نفر هفته گذشته در بامیان شلاق زده شدند

به گفته‌ی آقای سرحدی، این افراد شامل پنج زن و هشت مرد بودند که به جرم فرار از منزل و روابط نامشروع شلاق زده شده‌اند.

عبدالله سرحدی والی بامیان در یک گفت‌وگوی ویژه با رسانه ها گفته است که در هفته گذشته حدود شلاق بر سیزده نفر در این ولایت اجرا شده است.

به گفته‌ی آقای سرحدی، این افراد شامل پنج زن و هشت مرد بودند که به جرم فرار از منزل و روابط نامشروع شلاق زده شده‌اند.

عبدالله سرحدی به رسانه ها گفت: «نکاح شرعی وجود دارد. بر نکاح شرعی تمام مسلمانان مامور هستند که نکاح شرعی کنند. از خانه فرار کردن با نامحرم رفتن این‌ها تمامش همان دختران و پسرانی بودند که شامل این موارد می‌شدند.»

آقای سرحدی در پاسخ به پرسشی در باره ویران ساختن بت‌های بامیان در سال ۱۳۷۹ خورشیدی گفته است که این کار جنبی شرعی داشت و بر بنیاد فرمان رهبر پیشین امارت اسلامی اجرا شد.

او در این باره افزود: «ابراهیم (ع) اگر بت‌ها را می‌ماند، ما هم می‌ماندیم. ما نه بت‌پرست هستیم و نه در افغانستان بت‌پرستان وجود دارند، به چه منظور بگذاریم؟»

والی بامیان در باره ایجاد شغل به جوانان، افزوده است که تلاش می‌شود تا زمینه برای ایجاد شغل برای مردم ایجاد شود. به گفته‌ی او، درباره ایجاد شغل با برخی بازرگانان نیز گفت‌وگو شده است.

آقای سرحدی افزود: «مردم را به پای خودشان ایستاد کنیم و اکثر اوقات از موسسات خواستیم، قسمی به ما کار کنید که مردم خودکفا شوند، یک بوری برنج و یک قوتی هیچی فایده ندارد، مردم خیرات‌خور عادت می‌کنند.»

والی بامیان هرچند از اجازه یافتن گردش‌گران زن به بند امیر چیزی نگفته؛ اما افزوده است که این مساله موقتی است و زنان به دلیل رعایت نکردن حجاب از دیدن بند امیر ممنوع شده‌اند.

نظرات بسته شده است.