ستانکزی در دیدار با سفیر آذربایجان: امارت اسلامی خواهان روابط خوب با تمام کشورهاست

وزارت خارجه به نقل از سفیر آذربایجان در خبرنامه‌ای نوشته که او با قدردانی از تلاش‌های امارت اسلامی در زمینه تأمین امنیت، پیشرفت اقتصادی و مبارزه با مواد مخدر گفته که کشورش آماده همکاری در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی و تجارتی با افغانستان است.

شیر محمد عباس ستانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه در دیدار با الهام محمدوف، سفیر آذربایجان در کابل گفته که امارت اسلامی با داشتن سیاست متوازن و اقتصادی، خواهان روابط خوب با تمام کشورها است و برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور نیز تلاش می‌کند.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه به نقل از سفیر آذربایجان در خبرنامه‌ای نوشته که او با قدردانی از تلاش‌های امارت اسلامی در زمینه تأمین امنیت، پیشرفت اقتصادی و مبارزه با مواد مخدر گفته که کشورش آماده همکاری در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی و تجارتی با افغانستان است.

گفتنی است که محمدوف در اواخر ماه گذشته خورشیدی مکتوب رسمی گشایش سفارت آذربایجان را به امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه تسلیم کرد.

براساس اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت وزارت خارجه‌ آذربایجان، پارلمان آن کشور در ۳۰ دسمبر سال ۲۰۲۰ تأسیس سفارت آن کشور را در کابل تصویب کرده بود.

نظرات بسته شده است.