زلنسکی از تصویب کمک‌های نظامی جدید امریکا استقبال کرد

او ابراز امیداری کرده که این لایحه به زودی از سوی مجلس سِنای امریکا تصویب و به جوبایدن، رییس‌جمهور این کشور ارسال شود.

رییس‌جمهور اوکرایین از تصویب کمک‌های نظامی تازه امریکا به کشور اش استقبال کرده و می‌گوید که این کمک‌ها سبب نجات هزاران شهروند اوکرایینی خواهد شد.

او ابراز امیداری کرده که این لایحه به زودی از سوی مجلس سِنای امریکا تصویب و به جوبایدن، رییس‌جمهور این کشور ارسال شود.

ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهور اوکرایین گفت: «با تشکر از تک تک کسانی‌که از تصویب این کمک‌ها برای ما پشتیبانی کردند. این تصمیم برای محافظت از زندگی است. می‌خواهم شخصا از مایک جانسون، رییس مجلس نمایندگان امریکا و همه امریکایی‌هایی تشکر کنم که همچون ما در اوکرایین احساس می‌کنند که روسیه نباید پیروز شود. امیدوارم این کمک‌ها در سنای امریکا مورد بررسی قرار گیرد و به سرعت به رییس‌جمهور بایدن ارسال شود.»

مجلس نمایندگان امریکا اخیرا لایحه کمک‌های نظامی تازه این کشور به اوکرایین، اسراییل و تایوان را به تصویب رسانید.

ارزش این کمک‌های نظامی امریکا ۹۵ میلیارد دالر است که از این میان، بیش از شصت میلیارد دالر به اوکرایین، ۲۶ میلیارد دالر به اسراییل، ۹ اعشاریه یک میلیارد دالر برای رفع نیازهای بشردوستانه باشندگان غزه و سودان و ۸ اعشاریه دوازده میلیارد دالر برای تامین امنیت منطقه هند و اقیانوس آرام و تایوان اختصاص داده‌ شده‌است.

عضو ریاست مجلس نمایندگان امریکا گفت: «در این رای‌گیری، ۳۶۰ رای مثبت و ۵۸ رای منفی وجود دارد. لایحه بدون اعتراض به تصویب می‌رسد. یک پیشنهاد برای تجدید نظر روی میز گذاشته شده است.»

قرار است این لایحه، هفته آینده از سوی مجلس سنای امریکا تصویب شود.

جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا نیز از مجلس سنای امریکا خواسته تا این لایحه را به گونه‌ی فوری تصویب و برای امضا به او بفرستد.

 

نظرات بسته شده است.