رویداد های اخیرامریکا: واشنگتن همچنان بزرگترین کمک‌کننده افغانستان است

میتو میلر افزود ایالات متحده به ادامه حمایت بشردوستانه از مردم افغانستان متعهد است.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا می‌گوید که واشنگتن همچنان بزرگترین ارائه‌دهنده کمک‌ به افغانستان پس از به قدرت رسیدن امارت اسلامی افغانستان است.

میتو میلر افزود ایالات متحده به ادامه حمایت بشردوستانه از مردم افغانستان متعهد است.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا در یک نشست خبری، گفته است که ادامه این کمک‌ها، یکی از راه‌های رسیدن به مسائل مربوط به اقتصاد کلان افغانستان است.

به گفته میلر، کمک‌های امریکا ثبات و اثربخشی واکنش بشردوستانه کنونی به افغانستان را فراهم کرده و به کاهش چالش‌هایی که منجر به بحران بشری جاری شده‌اند، کمک می‌کند.

او به بیش از دو میلیارد دالر کمک بشردوستانه امریکا از ماه اسد ۱۴۰۰ به افغانستان اشاره کرد.

بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان در گزارش سه ماهه خود در ماه دلو به کانگرس این کشور گفت ایالات متحده پس از خروج از افغانستان، ۱۱.۲۱ میلیارد دالر به افغانستان کمک کرده است.

سیگار گفته بود ایالات متحده از اکتوبر ۲۰۲۱ تا دسامبر ۲۰۲۳ بیش از دو میلیارد و ۶۲۵ میلیون دالر به افغانستان اختصاص داده است.

طبق این گزارش، وزارت دفاع امریکا نیز در بخش‌های بشردوستانه، حوادث طبیعی و کمک‌های مدنی بیش از پنج میلیارد و ۸۲ میلیون دالر تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ هزینه کرده است.

از میان ۱۱.۲۱ میلیارد دالر، سیگار انتقال ۳.۵ میلیارد دارایی بانک مرکزی افغانستان به صندوق امانی افغان در سوئیس را نیز در جمع کمک‌های امریکا به افغانستان ذکر کرده است.

سازمان ملل در ماه جدی اعلام کرد که با وجود اینکه ۱۰.۳ میلیون نفر در افغانستان نیاز شدیدی به کمک‌‌های بشردوستانه دارند، شرکایش این کمک‌ها را کاهش داده‌اند.

نظرات بسته شده است.