رویدادهای ترافیکی؛ بیش از ۱۶۰۰ نفر در ده ماه جان باختند

در فهرست جان باخته‌ها ۹۶۷ مرد، ۱۹۲ زن و ۴۴۷ کودک شامل اند.

ریاست عمومی پولیس ترافیک آمار داده است که در ده ماه گذشته بیش از ۱۶۰۰ نفر در رویدادهای ترافیکی در کشور جان باخته‌ و بیش از ۴هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بر بنیاد گفته‌های مسوولان در این ریاست، در این مدت بیش از ۳هزار رویداد ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده است.

در فهرست جان باخته‌ها ۹۶۷ مرد، ۱۹۲ زن و ۴۴۷ کودک شامل اند.

عبدالودود خیراخواه مدیر پلان وپالیسی ریاست عمومی ترافیک درباره این رویدادها و برنامه‌های دوامدار برای جلوگیری از چنین رویدادها گفت: «تقربیا ۳هزار و ۴۵ حادثه ترافیکی در سرتاسر افغانستان رخ داده که منجر به این شده که یک تعداد از هم‌وطنان عزیز ما طمعه مرگ شوند و یک تعداد زخمی شوند. ریاست عمومی پولیس ترافیک افغانستان به‌خاطر جلوگیری از حوادث ترافیکی برنامه‌های بسیار مداوم و مشخص دارد، هم در جاده‌های شهری هم در جاده‌های اطرافی و جاده‌های‌که مربوط شاهراه کشور می‌شوند.»

همزمان شماری از راننده‌ها و باشنده‌های به این باور اند که رویدادهای ترافیکی به علت نبود چراغ‌ها و نشانه‌های ترافیکی در شاهراه‌ها و بی‌احتیاطی برخی راننده‌ها رخ می‌دهند.

نوید باشنده کابل به رسانه ها گفت: «با کم‌بود علایم ترافیکی، مردم دچار مشکلات هستند. وقتی علایم ترافیکی در جاهای که ضرور است، باشد، برای راننده‌ها سهولت و از ازدحام و حوادث ترافیکی جلوگیری می‌شود.»

عطاالله راننده در این باره گفت: «زیاد مردم در جمهوریت پول داده بودند، لایسنس (جواز رانندگی) گرفتند، بدون این‌که درس بخوانند. آنان مسلکی نیستند، یک دلیل همین است که باعث حادثه ترافیکی می‌شود.»

در حالی‌که بسیاری رویدادهای ترافیکی خونین در شاهراه‌های کشور رخ می‌دهند، اما ریاست عمومی پولیس ترافیک پیش از این از نصب چراغ‌های ترافیکی برای کاهش ازدحام و جلوگیری از رویدادهای ترافیکی در شماری از چهارراه‌ها در پایتخت خبر داده است.

نظرات بسته شده است.