روند پذیرش درخواست‌های کاغذی برای دریافت پاسپورت فردا آغاز می‌شود

عبدالکریم حسیب رییس عمومی پاسپورت گفته است که این روند به هدف ایجاد سهولت برای شهروندان و دریافت عاجل پاسپورت آغاز می‌شود.

ریاست پاسپورت گفته است که روند پذیرش درخواست‌های کاغذی برای دریافت پاسپورت را از فردا (چهارشنبه، ۲۰ جدی) آغاز می‌کند.

عبدالکریم حسیب رییس عمومی پاسپورت گفته است که این روند به هدف ایجاد سهولت برای شهروندان و دریافت عاجل پاسپورت آغاز می‌شود.

آقای حسیب گفت: «۲۰ تن از یک خانواده می‌آیند و پاسپورت بدست می‌آورند، اما از طرف دیگر یک نفر نیاز عاجل به پاسپورت دارد و به آن دسترسی ندارد، به همین دلیل نگران هستند و مشکل شان حل نمی‌شود.»

با این حال برخی شهروندان از کندی روند توزیع پاسپورت انتقاد کرده و می‌گویند که از ماه‌ها به این سو موفق به دریافت پاسپورت نشده‌اند. آنان از ریاست پاسپورت می‌خواهند که مرکزهای توزیع پاسپورت را در کابل افزایش دهد.

رفیع‌الله باشنده کابل گفت: «مدت یک سال می‌شود که به پاسپورت ثبت نام کرده‌ام؛ اما تا هنوز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ام. از امارت اسلامی خواستم همین است که رسیدگی کنند چون من هم می‌خواهم که برای ویزای تحصیلی بدست آوردم.»

ذبیح‌‎الله باشنده دیگر کابل می‌گوید: «خواست ما این است که این روند سریع‌تر انجام شود، به‌ویژه برای کسانی‌که مریض دارند. این یک مشکل خیلی جدی‌ برای کسانی‌که به تحصیل و کار به کشورهای دیگر می‌روند، است.»

رییس عمومی پاسپورت در ماه اسد سال روان خورشیدی در گفت‌وگو با طلوع‌نیوز گفته بود که مرکزهای جدید توزیع پاسپورت تا دست‌کم سه ماه دیگر در کابل ایجاد خواهند شد

نظرات بسته شده است.