روسیه شروط خود برای پایان جنگ در اوکراین را اعلام کرد

اعلام کرد که اوکراین می تواند موجودیت خود به عنوان یک کشور مستقل را حفظ کند، اگر دیگر تهاجم آشکاری علیه روسیه نشان نداده.

واسیلی نبنزیا، نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان ملل شب گذشته در نشست شورای امنیت، اعلام کرد که اوکراین می تواند موجودیت خود به عنوان یک کشور مستقل را حفظ کند، اگر دیگر تهاجم آشکاری علیه روسیه نشان نداده، صلح آمیز و بی طرف باقی بماند، در آن تبعیض و روس هراسی وجود نداشته باشد، جنایتکاران نازی تحسین نشده و از طرف کی‌یف تهدیدی علیه روسیه صورت نگیرد.

این دیپلمات روسی افزود: اکنون نجات اوکراین تا حدود زیادی در دستان غرب است. متحدان کی‌یف می توانند به حل و فصل مناقشه کمک کنند، اگر اوکراین را به سمت ترک تهاجم علیه روسیه سوق ندهند. از سوی دیگر، اگر غرب همچنان کی‌یف را به سمت ادامه جنگ و افزایش ارسال سلاح هدایت کند، روسیه نیز اقدامات در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده برای عملیات ویژه را ادامه خواهد داد.

در  این نشست نبنزیا اعلام کرد که قصد ندارد سخنرانی نمایندگان کشورهای غربی را گوش دهد و سالن شورای امنیت را ترک کرد. او همچنین تأکید کرد که کشورهای غربی همچنان به تامین تسلیحاتی اوکراین ادامه می‌دهند و ادامه وقایع تلخ در نوار غزه و حمایت آنها از کی‌یف اقدامی ریاکارانه است و استانداردهای دوگانه آنها را تأکید می‌کند.

پیشتر در همان روز، واسیلی نماینده دائم روسیه به همراه معاون اول او، دیمیتری پولیانسکی، نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، که به موضوع «مناطق اشغال شده از خاک اوکراین» اختصاص داده شده بود، را ترک کردند.  نبنزیا تاکید کرد که هیچ «منطقه اشغال شد» از اوکراین وجود ندارد و واقعیت آن است که مردم روس ساکن برخی مناطق انتخاب کرده‌اند که جزئی از فدراسیون روسیه باشند.

نماینده روسیه همچنین یادآور شد که غرب وقایع رخ داده در اوکراین را تحریف می‌کند، و سعی دارد تا روسیه را به عنوان متجاوز معرفی کند و بصورت انتخابی چشم خود را به روی واقعیات بسته است.

بهه نقل از تسنیم، جلسات مجمع عمومی سازمان ملل با چنین موضوعی از سال 2014 و پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، بطور سالانه برگزار می‌شوند. نمایندگان کشورهای غربی هر بار در این جلسات در محکومیت اقدامات روسیه سخنرانی کرده و مسکو را به نقض حقوق تاتارهای کریمه متهم می‌کنند. طرف روسی همه این اتهامات را رد کرده است.

نظرات بسته شده است.