رسیدن نخستین محموله کمک‌های قطر به سیلاب‌زده‌های افغانستان

یک محموله‌ی ۲۲ تُنی از کمک‌های بشری قطر برای سیلاب‌‌زده‌های بغلان به مزارشریف رسید.

این کمک‌ها که در میدان هوایی مولاناجلال‌الدین محمدی بلخی در مزارشریف به مسوولان تسلیم داده شد، شامل مواد خوراکی، دوا، خیمه و وسایل دیگر می‌شود.

نماینده قطر هنگام تسلیم‌دهی این محموله کمکی گفته است که دوحه به رساندن کمک‌های بشری برای آسیب‌دیده‌های سلاب در افغانستان متعهد است.

فهد عبد الله الدوسری رییس گروه بین‌المللی جست‌وجو و نجات قطر گفته است: «این نخستین محموله کمک‌های ما است. وزن این کمک‌ها به ۲۲ تن می‌رسد و شامل ادویه، خیمه و دیگر لوازم مورد نیاز برای آسیب‌دیده‌ها است و روند امدادرسانی از سوی قطر برای سیلاب‌زده‌ها در افغانستان ادامه دارد.»

امارت اسلامی کمک‌های قطر را در اوضاع کنونی مهم دانسته و از کشورهای دیگر نیز خواسته است که به افغانستان کمک کنند.

محمدعالم جمیل معین مالی و اداری وزارت اقتصاد گفت: «۲۲ تن مواد است که شامل خیمه، کمپل و مواد غدایی می‌شود. این کمک آخری نیست شاید پنج طیاره دیگر هم بیاید.»

شماری از خانواده‌های آسیب‌دیده و باشنده‌های ولایت بغلان با آن‌که از حسن نیت قطر استقبال کرده‌اند؛ اما خواهان انتقال و توزیع بی‌درنگ این کمک‌ها هستند.

شاه‌ولی سیلاب‌زده در بغلان چنین خواست دارد: «خوش هستیم که کمک می‌کنند. از کشورهای دیگر هم می‌خواهیم که به این مردم کمک کنند چون زیاد آسیب دیده‌اند و تلفات داده‌اند.»

نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه قطر در حالی به مسوولان محلی بلخ تسلیم داده شد که بسیاری از خانواده‌های آسیب‌دیده در بغلان پیش از این از کندی روند توزیع کمک‌های بشردوستانه انتقاد داشتند.

نظرات بسته شده است.